הליגה הערבית: הפקחים ימשיכו את עבודתם בסוריה

מוקדם יותר הערב הודיעה סעודיה כי היא מחזירה את פקחיה מהמדינה. מזכ"ל הליגה הבהיר שהיא מתנגדת להעברת הטיפול במשבר למועצת הביטחון

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מזכ"ל הליגה הערבית, נביל אל ערבי, קרא הערב (ראשון) לנשיא סוריה בשאר אסד להרכיב ממשלת אחדות בסוריה תוך חודשיים. במסיבת עיתונאים בקהיר לאחר פגישה של שרי החוץ הערביים, אמר המזכ"ל כי הוחלט לשגר שליח מיוחד מטעם הליגה לעקוב אחרי יישום המתווה שייקבע. לדבריו, הליגה הערבית מתנגדת להעביר את התיק של סוריה למועצת הביטחון, כפי שדרשה האופוזיציה הסורית.

"הליגה הערבית קוראת לסוריה לקיים בחירות לנשיאות ולפרלמנט תוך תקופה מוגבלת, קוראת לאסד להסיג את כל הכוחות מתוך הערים הסוריות. בנוסף היא קוראת לשחרר את כל העצורים הפוליטים, שנעצרו לאחר המהומות", אמר.

בנוסף, הוחלט כי הפקחים ימשיכו בעבודתם בתוך סוריה, למרות . במהלך הדיון עלתה גם הצעה שאסד יוותר על סמכויותיו ויעבירן לסגנו, עד לקיום בחירות לנשיאות בסוריה.

כינוס הליגה הערבית הערב. מפצירים בסוריה לקבל את מפת הדרכים החדשה שניסחו צילום: אי-אף-פי

בתשובה לשאלה בעניין ההצעה להכניס כוחות ערביים לסוריה, השיב מזכ"ל הליגה הערבית ששימוש בכוח נגד סוריה אינו על סדר יומה של הליגה.

לדברי המזכ"ל, הליגה הערבית החליטה גם לאפשר כניסת עיתונאים לסוריה בצורה חופשית, קראה למשא ומתן בין כל גורמי האופוזיציה והמשטר כדי להגיע למשוואה שתבטיח קיום בחירות לנשיאות ולפרלמנט. הליגה הקציבה למגעים אלה שבועיים.

שר החוץ הקטארי חאמס בן ג'סאם אמר בישיבה שאם סוריה לא תקיים את היוזמה האחרונה ושאר ההחלטות שהתקבלו הערב, הליגה הערבית תפנה למועצת הביטחון נגד סוריה. "אנו קוראים לאסד לוותר על השלטון ולמסור את השלטון לעם הסורי באמצעות בחירות דמוקרטיות".

מחוץ לישיבה מתקיימת הפגנת פעילים נגד אסד שמוחים על החלטות הליגה. המפגינים טוענים שהיא בגדה בעם הסורי בכך שהיא מאפשרת למשטר להמשיך ולקבוע את סדר היום בסוריה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ