ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

הליגה הערבית הקפיאה היום (שבת) את משימת הפקחים שלה בסוריה בשל ההסלמה באלימות במדינה, לאחר שביממה האחרונה נהרגו למעלה מ-100 ממתנגדיו של הנשיא בשאר אסד. הפקחים יישארו לעת עתה בסוריה, אולם יפסיקו את עבודתם. "הוחלט להפסיק את הפעילות מיד ולהביא את העניין לדיון במועצת הליגה הערבית", נמסר בהודעה רשמית מטעם משלחת הפקחים.

למעלה מ-100 בני אדם, בהם נשים וילדים, נהרגו אתמול ברחבי סוריה, באחד מהימים העקובים ביותר מדם מאז החלה ההתקוממות נגד משטרו של הנשיא אסד. בהתקפה של כוחות הביטחון הסורים על העיר חאמה נהרגו 44 בני אדם ולפי דיווח של פעיל אופוזיציה, "עשרות אנשים נוספים נפצעו ורוב בתי החולים במחוז מלאים וחסרים מנות דם".

תושבים בחאמה סיפרו כי טנקים של הצבא תקפו את העיר מארבעה כיוונים ויורו פגזים באופן אקראי. בנוסף, אספקת החשמל והמים לשכונות המרכזיות הופסקה. בכמה ערים בסוריה, בהן דרעא ואידליב יצאו מפגינים רבים למצעדי תמיכה באנשי חאמה הנצורים.

פקחי הליגה הערבית בבית חולים בדמשק, בראשית החודשצילום: רויטרס

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

היום המשיכו העימותים הקשים במדינה: כוחות הביטחון הרגו 11 בני אדם בפרברי הבירה דמשק. על פי עדויות של פעילי זכויות אדם במדינה, הפעולות בסביבת הבירה הסורית בוצעו בידי החטיבה הרביעית של הצבא הסורי, בפיקודו של מאהר אסד, אחיו של הנשיא.
האופוזיציה הסורית גם דיווחה על פיצות של צינור גז בקרבת דיר אל-אזור, בו נהרג אדם אחד. לדבריהם הפיצוץ נגרם כתוצאה מפגיעת פגז שנורה בידי הצבא.

בתוך כך, ממשלת החמאס מנעה כינוס תמיכה בעם הסורי שארגנו גורמים סאלפים בעזה. על פי הדיווח, הארגון הורה למנהיגי הסאלפים ברצועה שלא לקיים פעילות פומבית נגד המשטר בסוריה. יחד עם זאת גורמים בעזה טוענים שראשי החמאס תומכים במאבק של העם הסורי, אולם נזהרים מפעילות פומבית בשלב זה. על פי הדיווח, ראש ממשלת החמאס, איסמעיל הניה, התבטא בנושא במהלך פגישות שניהל לאחרונה, אולם הוא נזהר מהצהרות פומביות מאחר ובימים הקרובים הוא אמור לבקר בטהראן בקרוב ולפגוש את ראשי המשטר התומכים באסד.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ