מובארק כתב למנהיגים: הצילו אותי מהוצאה להורג

השבועון המצרי "רוז אל יוסף" מדווח כי הנשיא המודח ביקש בין השאר ממנהיגי ארה"ב, צרפת, סעודיה וכווית לסייע לרעייתו ולילדיו לצאת מהמדינה

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

נשיא מצרים המודח חוסני מובארק שיגר מכתבים אישיים לתשעה מנהיגים שניהל עמם קשרים ידידותיים בבקשה שיסייעו לו ולמשפחתו, כך דווח היום (שבת) בשבועון המצרי "רוז אל יוסף". במכתבים ביקש מובארק, בין השאר, למנוע את הוצאתו להורג וכן סיוע מצד המדינות לרעייתו סוזאן ולבניו לעזוב את המדינה.

השבועון דיווח כי המכתבים הועברו ממובארק באמצעות אשתו ואחד מסנגוריו הבכירים למנהיגים. בין השאר, מדובר במנהיגי ארה"ב, צרפת, סעודיה, כווית, איטליה ולבנון. במכתב דרש הנשיא המודח לשאת באחריות הבלעדית למעשיו, וטען כי בני משפחתו אינם קשורים ישירות להאשמות המיוחסות לו.

בד בבד, רעייתו של מובארק, סוזאן, פנתה לרשויות בקהיר בבקשה לעזוב את המדינה לשוויץ. זאת, כדי לערוך בדיקות רפואיות וכן לברר סוגיות הנוגעות לחשבונות הכספיים של משפחתה במדינה האירופית, שהוקפאו לאחר ההפיכה במצרים.

מובארק מובל לאולם בית המשפט, השבועצילום: אי–פי

מכתבו של מובארק למנהיגי המדינות שוגר על רקע משפטו המתנהל בקהיר. התביעה במשפט מבקשת לגזור עונש מוות על הנשיא לשעבר, שלטענתה אחראי למותם של למעלה מ-850 מפגינים במהלך ההתקוממות שהחלה לפני כשנה.

מנגד, ההגנה דוחה את הטענות הללו ואף טענה לפני ימים ספורים כי מובארק לא התפטר מתפקידו בהתאם לנהלים הקבועים בחוקה. לדבריהם מובארק היה אמור לשלוח הודעה כתובה לפרלמנט, ומה שהתרחש בפועל הוא שעוזרו הקריא הצהרה טלוויזיונית בה לא נאמרה במפורש המילה "התפטרות".

Read this article in English: 'Egypt's Mubarak asked world leaders to save him from execution'

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ