ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

סוכנות הידיעות הסורית דיווחה היום (ראשון) על מכונית ממולכדת שהתפוצצה בעיר חאלב שבצפון המדינה. לפחות שלושה בני אדם נהרגו ו-25 נפצעו. על פי הדיווח, המכונית התפוצצה סמוך לבניין של המודיעין הפוליטי של הממשל וגרמה להרס מבנים סמוכים, בהם מנזר וכנסייה. גולשים ברשתות חברתיות דיווחו כי השלטונות בסוריה חסמו את כל הדרכים המובילות לעיר, השנייה בגודלה במדינה.

אתמול בבוקר נהרגו 27 בני אדם וכמאה נפצעו בשני פיצוצים בבירה דמשק. בין הנפגעים ישנם אזרחים ואנשי כוחות הביטחון. על פי עדויות של תושבים מקומיים, עשן רב היתמר מעל האזורים בהם התרחשו הפיצוצים. לדברי הטלוויזיה הסורית, מדובר בפעולת טרור שבוצעה באמצעות מכוניות תופת. על פי הדיווח, פיצוץ אחד אירע במתחם של המודיעין של חיל האוויר הסורי ופיצוץ שני בבניין המשטרה בכיכר אל-ג'אמריכ.

ארגון זכויות האדם הסורי, שמושבו בלונדון, מסר בהודעה מטעמו שמטרת הפיצוצים הייתה "מפקדות של כוחות הביטחון", אולם לא נמסרו עוד פרטים.

בנוסף, פעילי האופוזיציה דיווחו כי קצין בכיר בצבא בדרגת בריגדיר ושלושה משומרי ראשו נהרגו בפיצוץ מכוניתם, שעלתה על מטען צד סמוך למחנה פליטים פלסטינים בדמשק.

מכונית שנפגעה באחד הפיצוצים אתמול בדמשקצילום: רויטרס

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

בחודש שעבר נהרגו 25 בני אדם ו-175 נפצעו, בשני פיצוצים גדולים שארעו במפקדות של כוחות ביטחון בעיר חאלב, השנייה בגודלה בסוריה. בינואר נהרגו 26 בני אדם ו-46 נפצעו בפיגוע התאבדות בדמשק. גם ב-23 בדצמבר שתי מכוניות תופת התפוצצו בבירה הסורית.

הפיצוצים התרחשו יומיים לאחר יום השנה לתחילת ההתקוממות בסוריה נגד משטרו של הנשיא בשאר אסד. על פי ההערכות של ארגון זכויות האדם של האו"ם, מאז החלו העימותים במדינה, נהרגו למעלה מ-8,000 בני אדם.

Read this article in English: Car bomb explodes in major Syrian city of Aleppo

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ