דיווח: ירי לעבר פמליית אסד בחומס

בצל ביקור הנשיא בשכונת באבא עאמר - מעוז המורדים, קיבלה סוריה את מתווה הפשרה שיזם קופי אנאן. 35 חיילים נכנסו ללבנון במרדף אחר מורדים

ג'קי חורי
רויטרס
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי
רויטרס
אי-פי

נשיא סוריה בשאר אסד קיים ביקור היום (שלישי) בשכונת באבא עאמר בחומס, מעוז המורדים. ברשתות אל ג'זירה ואל ערביה דווח כי בוצע ירי לעבר פמלייתו במהלך הביקור, עדיין לא ידוע אם מישהו נפגע כתוצאה מכך. אסד קיים את הביקור על מנת "לבחון את המצב השורר בשכונה ולסקור את פעילות החיילים בה". השכונה הפכה לסמל המאבק ומאות בני אדם נהרגו במהלך הפגזות כבדות של הצבא הסורי במטרה לדכא את המרידות.

מוקדם יותר חצו חיילים סורים את הגבול ללבנון תוך שהם זורעים הרס במשקים חקלאיים במקום ומפעילים אש כבדה כנגד כוחות המורדים. על פי מקורות בלבנון, הכוחות חדרו כמה מאות מטרים בלבד לתוך השטח הלבנוני, באזור בו הגבול מסומן בצורה לא ברורה, מקורות רשמיים בלבנון לא אישרו שאכן נכנסו כוחות סורים לשטחם.

תושבים מקומיים מדווחים כי למעלה מ-35 חיילים נכנסו לשטח לבנון במרדף אחר מורדים שנמלטו. צבא לבנון סגר את האזור אליו נמלטו מאז תחילת המהומות לפני למעלה משנה מאות מורדים בצבא סוריה החופשית.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מהעולם ישירות אליכם

ביום שני טענה סוריה כי קבוצות טרור חמושות בסוריה קיבלו אספקת נשק מתומכים בלבנון. במכתב רשמי שהעביר שגריר סוריה לאו"ם, בשאר ג'עפרי, נטען כי משקיפים וגורמים רשמיים העידו פה אחד כי נשק הוברח לשטח סוריה ממדינות שכנות.

בתוך כך דווח היום כי סוריה הסכימה לקבל את מתווה הפשרה שגיבש מזכ"ל האו"ם לשעבר קופי אנאן. על פי המתווה - כוחות הביטחון ינצרו את נשקם ובכל יום תתקיים הפוגה הומניטארית בת שעתיים לטובת פינוי פצועים והגשת סיוע. היום נהרגו במחוז אידליב 16 בני אדם מאש כוחות הביטחון.

נציגי האופוזיציה בסוריה נועדו השבוע באיסטנבול במטרה ליישב את המחלוקות הפנימיות ביניהם ולהשיב את התמיכה הבינ"ל במטרותיהם. הפגישה התרחשה כשבוע לפני כינוס בשבוע הבא בטורקיה בהשתתפות ארה"ב, מדינות ערב ומדינות אירופה, שמטרתו לדון בפתרון למשבר בסוריה וצעדים להגברת הלחץ והבידוד של הנשיא אסד. אחת הסוגיות שיידונו בשבוע הבא היא האם להכיר במועצה הלאומית הסורית וכוחות המורדים כנציגים הרשמיים והלגיטימיים של העם הסורי.

מאז תחילת המהומות בחודש מארס בשנה שעברה נהרגו למעלה מ-8,000 בני אדם ברחבי המדינה. הממשלה הסורית טוענת כי 3,000 אנשי כוחות הביטחון נהרגו מאז תחילת האירועים.

Read this article in English: Report: Shots fired toward Assad during visit to embattled city of Homs

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ