מלחמת כדורי צבע עם לוחמי חיזבאללה

עיתונאים אמריקאים "נלחמו" בחברי הארגון בקניון בביירות. הלוחמים סירבו לשחק על פי הכללים והשתמשו ברימוני הלם

אנשיל פפר
לונדון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנשיל פפר
לונדון

למרות העובדה שארגון החיזבאללה נוצר את נשקו כבר חמש וחצי שנים, מאז סיום מלחמת לבנון השנייה, לוחמיו עדין נמצאים בכושר קרבי, או כך נראה לפחות מקרב כדורי צבע (פיינטבול) שנערך לאחרונה בין חבורה של עיתונאים אמריקאים לצוות לוחמי הארגון השיעי במרתף מתחת לקניון בביירות. סיפור הקרב התפרסם השבוע במגזין תרבות הפופ האמריקאי וייס.

מלחמת כדורי הצבע נערכה ביוזמתו של העיתונאי והצלם מיטשל פרוטרו, העובד כבר כמה שנים בלבנון, שניסה לארגן את העימות במשך יותר משנה - עד שקבוצה של חמישה לוחמי חיזבאללה הסכימה להשתתף. התנאי לכניסה ללחימה היה שזהותם לא תיחשף ולכן הם צולמו כשמסכות הפיינטבול לפרצופיהם והזדהו רק בכינויים.

חמשת האמריקאים, שכללו לוחם לשעבר ביחידת הריינג'רס של צבא ארה"ב, הופתעו לגלות ש"חיזבאללה לא משחק לפי הכללים": הם השתמשו ברימוני הלם וסירבו להיכנע גם לאחר שנפגעו מכדורי צבע. ואולם, במהלך הערב ירדו מחסומי החשדנות וההתלהבות הטבעית השתלטה על שני הצדדים.

לאחר הקרב האחרון, כשעשרת הגברים הצטרפו לירי מטורף באוויר, היתה תפנית מקפיאה. "'הבוס' צעד לעברנו ולקח את הרובה של אחד העיתונאים, כשהוא מבקר את כישורי הקליעה שלו. בתצוגה מרהיבה, 'הבוס' כיוון בזהירות לחבל שהשתלשל בצד השני של הזירה וירה כדור אחרי כדור, כשהוא פוגע כל פעם בחבל וקורא 'יאהוד' עם כל לחיצה על ההדק. נראה שהוא חשב שזה מצחיק אבל אף אחד לא צחק", סיפרו העיתונאים האמריקאים.

אחרי הקרב, 'הבוס' הגשים את חלומו של פרוטרו ולקח אותו לסיור על גבול לבנון, כשהוא מראה לו מקומות מסתור ומסביר על הפסיכולוגיה של המארבים נגד ישראל. על חיילי צה"ל אמר "הם נלחמים קשה כדי להגן על האדמה והאנשים שלהם. אני מכבד אותם כאויבים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ