מועמד האחים המוסלמים: נכבד ההסכמים עם ישראל

עם זאת, מוחמד מורסי הדגיש כי אין בכוונתו למלא מדיניות שתוכתב לו על ידי גורמים זרים. הדגיש כי "נודיע לעולם שלפלסטינים ישנן זכויות"

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף

מועמד האחים המוסלמים לנשיאות מצרים, מוחמד מורסי, אומר כי יכבד את כל ההסכמים הבינלאומיים בין ישראל למצרים אם ינצח בבחירות. עם זאת, הוא אומר כי אין בכוונתו למלא מדיניות שתוכתב לו על ידי גורמים זרים.

מורסי קיים היום (שבת) מסיבת עיתונאים בקהיר שבה הדגיש כי הנושא הפלסטיני ימשיך להיות נושא יסודי "לנו ולכל מי שייבחר כנשיא מצרים", וזאת לע מנת שהפלסטינים ישיגו את מה שהם רוצים. "אנו יכולים לעמוד בפני כל העולם ולהודיע כי לפלסטינים ישנן זכויות", אמר.

הוא נשאל במי יבחר להיות שר ההגנה אך סירב להשיב ולא נקב בשמו של אדם מסוים. מורסי הדגיש כי המועצה הצבאית העליונה היא הגורם שעימו יש להתייעץ לבחירת שר הגנה, אולם הם לא יוכלו לכפות את רצונם על הצד האחר. היא (המועצה) תשתתף בבחירת מי שיעמוד בראשות המשרד. עוד הוסיף כי מוקדם לקבוע במי יבחר להיות סגן הנשיא.

ביום חמישי האחרון פנו ראשי השבטים הבדואים בצפון סיני בדרישה לפרלמנט המצרי לשנות את הסכמי קמפ דיוויד משום שאינם מבטיחים את הביטחון הלאומי, וכן ליישם את תוכנית אבטחת חצי האי שעל פיה ישותפו בהגנה על האזור. דרישות אלה הופנו לחברי ועדת הביטחון הלאומי בפרלמנט המצרי שהגיעו ביום חמישי לביקור בן יומיים באל-עריש כדי לעמוד על מצבם הכלכלי של הבדואים ולהכיר מקרוב את האיום על ביטחון סיני.

הפרלמנט המצרי והמועצה הצבאית העליונה מודעים לאיום הביטחוני בסיני, איום שעלול לגרור התערבות צבאית ישראלית בחצי האי. ממשלת מצרים מכירה בצורך להשקיע בסיני ועל פי הדיווחים בתקשורת המצרית היא הקצתה השנה סכום של 650 מיליון לירות מצריות (כמאה מיליון דולר) כדי לפתח תשתיות לצורכי תעשייה ושירותים. אולם הסכום הזה עדיין לא הועבר למחוזות בסיני ולא ברור מתי יועבר.

בתוך כך פרסם הבוקר המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע דחופה למטיילים באזור סיני וקרא להם לעזוב את חצי האי באופן מיידי, בעקבות "איום קונקרטי גבוה מאוד". בהודעת המטה נכתב כי "ממידע שברשותנו עולה כי ארגוני הטרור ברצועת עזה ממשיכים לפעול ביתר שאת לביצוע פיגוע טרור נגד יעדים ישראלים השוהים בחופי סיני בטווח הזמן המיידי".

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ