קהיר: הבהירו דברי ליברמן שמצרים מדאיגה יותר מאיראן

המצרים ביקשו מהשגריר שלהם בת"א לקבל הבהרות לגבי מידת הדיוק של הדברים שיוחסו לשר החוץ ליברמן על הצורך בהקמה מחדש של הגיס הדרומי

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי יששכרוף

מצרים ביקשה היום (שלישי) הבהרות מישראל בעקבות הצהרותיו לכאורה של שר החוץ אביגדור ליברמן ולפיהן מצרים מהווה כיום דאגה יותר גדולה עבור ישראל מאשר איראן. בהודעה שפרסם משרד החוץ נמסר כי השר מוחמד עאמר פנה לשגריר המצרי בתל אביב וביקש ממנו להשיג הבהרות באשר לדיוקן של ההצהרות שיוחסו לשר החוץ בעיתון "מעריב" בתחילת השבוע.

לפי הדיווח במעריב ליברמן התריע בפני ראש הממשלה ובדיונים סגורים כי ההתפתחויות במצרים מחייבות קבלת החלטות אמיצות ובהן הקמה מחדש של הגיס הדרומי והקצאת משאבים להכנת תגובות אפשריות לתרחישי קיצון עתידיים.

בתוך כך, ראש המועצה הצבאית העליונה, הגנרל מוחמד חוסיין טנטאווי, אישר אמש את הצעת החוק שקיבל הפרלמנט המצרי שאוסרת למעשה על בכירים בתקופת שלטונו של מובראק בעשר השנים האחרונות מלהתמודד לתפקיד הנשיא. ב-26 באפריל תפרסם ועדת הבחירות את הרשימה הסופית של המועמדים.

אביגדור ליברמן. התריע וביקש להקצות משאבים מיוחדים לפיקוד הדרוםצילום: אמיל סלמן

האישור של המועצה הצבאית מצריך כעת אישור סופי של הפרלמנט שחוקק את החוק ולפיכך צפוי לקבל אישור. החוק צפוי לפסול את מועמדותו של אחמד שאפיק, ראש הממשלה לשעבר, אולם לא את זו של עאמר מוסא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ