בכיר באחים המוסלמים: הסכם השלום עם ישראל נתון לשינויים

איש ועדת החוץ של התנועה המצרית סיפר במהלך כנס בוורשה כי "נוכל להשלים עם קיומה של ישראל בתנאי ששתרום לפתרון הבעיה הפלסטינית"

רומן פריסטר, כתב "הארץ" בוורשה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רומן פריסטר, כתב "הארץ" בוורשה

"הסכם שלום עם ישראל אינו חוקה, זה בסך הכול הסכם שניתן לשינויים", כך אמר אתמול בוורשה (רביעי) ואליד אל-חדד, איש ועדת החוץ של האחים המוסלמים במצרים. אל-חדד הצהיר כי באחים המוסלמים לא מתכוונים לבטל את הסכה השלום, אך הדגיש כי לא יהיה מנוס מלהכניס בו תיקונים שנוגעים לפירוז חצי האי סיני. הבכיר הסביר זאת בכך ש"בלי נוכחות צבא מצרים בלתי אפשרי יהיה לקיים בו חיים של שגרה", ובכך רמז להשתלטות השבטים הבדואים בחצי האי.

הבכיר המצרי הוסיף כי "מצרים בשלטון האחים המוסלמים תוכל להשלים עם קיומה של מדינת ישראל בתנאי שזו תתרום תרומה של ממש לפתרון הבעיה הפלסטינית". דינה זכריה, פעילת מפלגת החוק והחופש, השותפה הקואליציונית של האחים בפרלמנט הוסיפה בעניין זה כי "לגבינו העניין הפלסטיני ושיפור תנאי הקיום ברצועת עזה הם בעדיפות ראשונה".

אל-חדד וזכריה הגיעו השבוע לוורשה במסגרת מבצע שמטרתו להרגיע את דעת הקהל המערבית ולהסביר את עקרונותיה הרעיוניים של תנועותיהם, "המבוססים על שאיפה ליחסים תקינים והדדיים עם כל ארצות העולם". שניהם היו אורחיו של המכון הפולני לענייני חוץ. משלחת דומה יצאה במבצע הסברה גם לסין.

אל-חדד פירט באירוע את שאיפת מפלגתו להנהיג במצרים שלטון שוויוני המבוסס על ערכים מוסלמים, אך ללא אפליה של דתות אחרות. לדבריו, העדיפות תינתן לשיפור רמת החיים ולהעלאת רמת ההשכלה של האוכלוסייה. "אם נצליח במשימות הללו, יהיה לנו קל לייצא את עקרונותינו גם לארצות ערב האחרות", סיכם.

הפגנה בכיכר תחריר בתחילת השבועצילום: אי-פי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ