כישלון לאיסלאמיסטים בבחירות באלג'יריה

אחד מראשי האופוזיציה, איש החמאס לשעבר, כינה את התוצאות "לא הגיוניות ובלתי מקובלות". מפלגת השלטון חיזקה את כוחה

אדם נוסיטר, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אדם נוסיטר, ניו יורק טיימס

מפלגת השלטון חיזקה את כוחה בבחירות לפרלמנט שהתקיימו באלג'יריה, כך עולה מתוצאות רשמיות שהתקבלו במדינה. לפי התוצאות, מפלגת "החזית הלאומית לשחרור אלג'יריה (FLN) גרפה קרוב למחצית מהמושבים בפרלמנט, ואילו המפלגות האיסלאמיסטיות המתונות, שאיחדו כוחות לפני הבחירות, זכו רק ב-48 מתוך 462 מושבי הפרלמנט.

במסיבת עיתונאים שהתקיימה לאחר ההודעה הרשמית, דחו נציגי המפלגות האיסלאמיות את התוצאות. אחד מראשי האופוזיציה, איש החמאס לשעבר אבודג'רה סולטאני כינה אותם "לא סבירות, לא הגיוניות ובלתי מקובלות". הוא הוסיף וציין שמדובר בתוצאות מנוגדות לתהליכים שקורים בעולם הערבי.

אף שהממשלה דיווחה על עלייה ניכרת באחוזי ההצבעה, מ-35% בבחירות הקודמות ל-42% הפעם, באמצעי התקשורת נמסר כי הקלפיות נותרו שוממות. "למה שאצביע, ועבור מי?", אמר יוספי אדלן, עובד נמל בן 27, "אין לי מושג מי האנשים אלה בכלל, וחוץ מזה, שום דבר לא ישתנה כאן ממילא". המכון למחקר מדיני בליון העריך את שיעור ההצבעה בכ-20%. לדבריו, לא ייתכן שמפלגת השלטון זכתה ב-220 מושבים בפרלמנט, היות שרוב הציבור אינו תומך ב-FLN. לדעתו, בבחירות הוגנות היתה באה לידי ביטוי התמיכה הציבורית במפלגות האיסלאמיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ