סוריה: תשעה הרוגים ומאה פצועים בפיצוץ מכונית ממולכדת

סוכנות הידיעות "סנא" דיווחה כי הפיגוע ליד מטות חיל המודיעין גרם לפציעתם של כ-100 בני אדם, בהם מאבטחים

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

תשעה בני אדם נהרגו אתמול מפיצוץ מכונית ממולכדת ליד מטות חיל המודיעין הסורי, בעיר דיר אל-זור במזרח המדינה. סוכנות הידיעות "סנא" דיווחה כי הפיגוע גרם לפציעתם של כ-100 בני אדם, בהם מאבטחים. בדיווחים נאמר גם כי המתקן הצבאי נפגע אף הוא. כמו כן, לדברי פעיל זכויות אדם במקום, אדם אחד נהרג כשהפיצוץ מוטט את גג ביתו.

חברי ארגון האופוזיציה הסורי המרכזי, "הקונגרס הלאומי הסורי", האשימו את נשיא המדינה בשאר אל אסד בתכנון הפיגועים שאירעו במדינה באחרונה. זאת, לדבריהם, כחלק מניסיון הנשיא להכתים את שמה של האופוזיציה ולחזק את טענתו בדבר קונספירציה זרה. פעיל אופוזיציה בדיר אל-זור אמר כי הפיגוע "נראה כאילו תוכנן היטב. הפיצוץ פגע בשער האחורי והכי פחות שמור במתחם המודיעין הצבאי... מקום שבו מחנים את המכוניות".

בדיווחים ששודרו אתמול בטלוויזיה הממלכתית במדינה נאמר כי הפיגוע מהווה את העדות האחרונה לכך שסוריה מתמודדת עם קנוניה הממומנת על ידי הקהילה הסונית בעולם, ולא עם מהפכה עממית נגד אסד. כמו כן שודרו בטלוויזיה הממלכתית תמונות של עשן בשמי העיר, שלוליות דם בין ההריסות, נזק לחזיתות בניינים ומכוניות הרוסות.

פיצוץ בסוריה צילום: רויטרס

בשידורי הטלוויזיה הממלכתית צוין גם כי צוות האו"ם שאמור לפקח על הפסקת האש שטרם נכנסה לתוקפה, עדיין לא הגיע לבחון את אזור הפיגוע. כמו כן, נטען כי הפיגוע הוא חלק ממערכה ממומנת בידי סעודיה וקטאר, מעצמות המפרץ העשירות שקראו להגיש סיוע צבאי לתנועת ההתנגדות הסורית, "צבא סוריה החופשי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ