אבי יששכרוף

תריסר ימים לפני תחילתו של הסבב השני בבחירות לנשיאות במצרים, מלחמת ההצהרות בין האחים המוסלמים ומועמדם מוחמד מורסי לבין המועמד אחמד שאפיק מחריפה. במסיבת עיתונאים שכינס אמש שאפיק, טען כי האחים המוסלמים מעודדים את הנקמה, בעוד הוא מבקש פיוס.

לדבריו, מורסי מייצג את האחים המוסלמים ואינו רק נציג מפלגת החירות והצדק. "האם במקרה שינצח מורסי, מי ישלוט במצרים? חירת א-שאטר (מועמד התנועה שנפסל בידי ועדת הבחירות) או שמא המנהיג הכללי של האחים המוסלמים, ואולי בכלל מורסי, אם ינצח". שאפיק טען עוד כי הוא מייצג את המדינה האזרחית, בעוד האחים המוסלמים מייצגים את העדתיות.

מוחמד מורסי ואחמד שאפיקצילום: אי–פי

מנגד, סגן ראש מפלגת החירות והצדק, עייסם אל-עריאן, בכיר באחים המוסלמים, אמר כי פניו האמיתיות של אחמד שאפיק נחשפו, וכי הוא היה שותף לפשעיו של מובארק. לדבריו, שאפיק מבקש להחזיר את המשטר הישן ולהשיב את מצרים לאחור "לעידן של שקרים וכזבים". לאחר שמורסי יזכה בנשיאות, אמר עריאן, צוות שלם ילווה אותו במוסד הנשיאות.

בתוך כך, משפטנים במצרים שהתראיינו בכלי התקשורת הערביים, טוענים כי בית המשפט יהיה חייב לזכות את גאמל ועלא מובארק בתיק השני שבגינו הם עדיין עצורים – הפקת רווחים שלא כחוק בבורסה. לדבריהם, אין הוכחות שיביאו להפללה של השניים. גמאל ועלא מובארק בילו את הלילה הראשון לאחר המשפט יחד עם אביהם בבית החולים של כלא טורה, לשם הועבר חוסני מובארק. מובארק קיבל אתמול מספר אסיר ומדים כחולים, והוא מוקם באגף המשופץ של בית החולים, לאחר שהושאר שם הציוד הנדרש לטיפול רפואי בו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ