גורם במצרים: לבו של מובארק נדם. הרופאים השתמשו בהלם חשמלי להחיותו

דובר במשרד הפנים המצרי הודיע כי מצבו של הנשיא המודח הידרדר משמעותית, ובניו לצדו. עיתונאי בכיר במדינה: זו כבר עובדה שהוא גוסס

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

הרופאים המטפלים בנשיא מצרים המודח, חוסני מובארק,שנמצא לפי הדיווחים במצב קריטי, השתמשו היום (שני) פעמיים בדפיברילטור, מכשיר החייאה שנועד להחזיר את קצב הלב לתקנו בעזרת הלם חשמלי. הם נאלצו לעשות זאת לאחר שלא מצאו אצלו דופק, כך אמרו גורמים רשמיים במצרים. 

קודם לכן דיווחה רשת סי-אן-אן כי דובר במשרד הפנים המצרי הודיע כי מובארק שרוי בתרדמת מלאה. "מובארק נכנס היום לתרדמת מלאה", אמר דובר מטעם המשרד עלא מחמוד, "שני בניו גמאל ועלא ביקשו לשהות לצד אביהם והמשרד נענה לבקשותיהם". יש לציין כי לא התקבלה הודעה רשמית על כך וכי בעבר נפוצו דיווחים דומים שהתבררו בסופו של דבר כלא מדויקים.

"מצבו של מובארק הידרדר מאז הרשעתו כאשר הוא סבל מלחץ דם גבוה, בעיות בנשימה וקצב לא סדיר", אמר הדובר מחמוד שהוסיף כי עורך דינו של מובארק הגיש בקשה להעבירו מבית הכלא לבית חולים פרטי. סוכנות הידיעות אי-פי דיווחה כי מצבו של הנשיא לשעבר הידרדר ורופאיו נאלצו להשתמש בדפיברילטור כדי לייצב את קצב לבו. לא ברור אם הפעולה נעשתה כיוון שלבו חדל לפעום או בשל אי סדרים בקצב הלב.

מובארק בהקראת גזר דינו, אשתקדצילום: אי–פי

עיתונאי מצרי בכיר אמר בשיחה עם "הארץ" כי "זו כבר עובדה שמובארק גוסס. יכול להיות שזה עניין של שעות או ימים. אבל ההתמקדות של העם במצרים היא לא אם מובארק ימות או לא, אלא לאן מועדות פניה של המדינה. העם במצרים עסוק בבחירות לנשיאות, במה שצפוי בשבועות הקרובים. לדבריו, "מבחינת מובארק, אם ימות, אז בטח יהיו ויכוחים סביב סידורי ההלוויה והשלכותיה, אבל אי אפשר להגיד שזו הסוגייה היחידה שמעסיקה את המצרים כעת".

ביחס לבחירות אמר העיתונאי כי על פניו נראה קרב צמוד בין מועמד האחים המוסלמים מוחמד מורסי לבין איש המשטר הישן אחמד שאפיק. "זה נראה כמו שהתהפכו היוצרות. עכשיו שרידי המשטר הישן עובדים במחתרת ומנסים לקדם את שאפיק, כמו שלפני מספר שנים פעלו האחים המוסלמים כמחתרת תחת שלטונו של מובארק. לשני הצדדים יש אינטרסים. ולשני הצדדים יש מערכת משומנת, ולכן קשה להעריך בשלב זה מי ינצח בבחירות בצורה מוחלטת". על פי תוצאות ראשוניות לאחר ספירת רוב הקלפיות של אזרחי מצרים שהצביעו מחוץ לגבולות המדינה, מועמד האחים מוחמד מוביל ברוב הקלפיות, עם 63% עד כה.

אתמול דיווח גורם ביטחוני במצרים כי מובארק נמצא במצב קריטי. הגורם ציין כי מובארק מאבד את הכרתו לסירוגין. מיד לאחר שנגזר עליו מאסר עולם לפני כשבוע, אושפז מובארק בבית החולים בכלא טורה.

בשבת שעברה נידון הנשיא לשעבר למאסר עולם בגין שחיתות ומעורבותו בהרג אזרחים בזמן ההפגנות להדחתו שבשנה שעברה. בניו של מובארק, עלא וגמאל, וכן חברו ויועצו לשעבר חוסיין סאלם, זוכו. זמן קצר לאחר ההודעה על גזר הדין, לקה מובארק בלבו, ובשעות הערב נמסר כי מצבו יציב. רבבות במצרים כעסו על עונשו "הקל" של הנשיא המודח וקראו להטיל עליו עונש מוות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ