ראש ארגון ה-IHH נחקר בחשד שהעביר כספים לאל-קאעדה

בולנט יילדרים היה בין מארגני המשט לעזה ב-2010 ושהה על המאווי מרמרה בעת העימות עם חיילי השייטת. על פי הדיווח, הוא כנראה פעל לבדו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים29

ראש ארגון ה-IHH הטורקי, שהיה בין המארגנים של המשט לעזה ב-2010, נחקר בחשד שהעביר כספים לארגון אל-קאעדה, כך דווח הבוקר (שישי) בעיתון הטורקי האברטורק.

ראש הארגון, בולנט יילדרים, חשוד כי ביצע את העברת הכספים דרך מנגנון הארגון ועל פי הדיווח הוא פעל לבדו בסודיות מלאה ולא דיווח לבכירים אחרים. לא ברור מהו מקור הכספים ולאיזו שלוחה של אל-קאעדה הם יועדו. במשטרת טורקיה מינו לנושא תובע מיוחד שמתמקד בחקירת יילדרים.

יילדרים היה בין מארגני המשט לעזה ב-2010 ושהה על המאווי מרמרה בעת העימות עם חיילי הקומנדו הימי בו נהרגו תשעה אזרחים טורקים ונפצעו עשרה מחיילי צה"ל, שניים מהם באורח קשה.

כמה ימים לאחר האירוע בלב ים פירסם משרד החוץ הישראלי סרטון שצילם אחד הנוסעים על המאווי מרמרה. בסרטון נראה בולנט יילדרים נואם בפני משתתפים במשט ואומר בטורקית "אם חיילי הקומנדו הישראליים יעלו לספינה, נשליך אותם". בתרגום שעברו דבריו לערבית נאמר "אם הם יעלו לספינה אנחנו נשליך אותם לים".

הדוברים, שכללו גם חבר פרלמנט מצרי, קראו לפעילים - ובהם ראאד סלאח, לא לפחד. "אנחנו לא רוצים להיחשב פחדנים בעיני האל", אמר יילדרים שהוסיף כי הישראלים "הם כה חלשים שכבר ארבעה או חמישה ימים הם עוסקים בתעמולה. הם הושפלו בפני העולם כולו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ