שגריר ישראל במצרים נפגש עם גורמים באחים המוסלמים

העיתון א-שרק אל-אווסט מדווח שהאמריקאים המליצו לנתניהו לא להתקשר לנשיא מורסי. השגריר העביר מסר כי ישראל לא תתערב בענייניה של מצרים

העיתון א-שרק אל-אווסט היוצא בלונדון מדווח מפי גורמים מדיניים בישראל כי הממשל האמריקני המליץ לראש הממשלה בנימין נתניהו שלא ליזום שיחת טלפון עם הנשיא הנבחר במצרים, מוחמד מורסי. לכן החליט נתניהו להסתפק באיגרת ברכה למורסי. לפי העיתון, שגריר ישראל במצרים יעקב אמיתי, יצר קשר עם כמה גורמים פוליטיים בתנועת האחים המוסלמים, והעביר להם מסרים מממשלת ישראל. לבכירים אמר אמיתי כי ישראל אינה מתכוונת להתערב בענייני מצרים. עוד דיווח העיתון הלונדוני, כי הטיל שנחת אתמול במרכז סיני נורה משטחי הרצועה.

בשבוע שעבר, שיגר נתניהו איגרת אישית למורסי. פקיד ישראלי בכיר ציין כי באיגרת בירך נתניהו את מורסי על ניצחונו בבחירות, אמר כי הוא מעוניין בשיתוף פעולה עם הממשלה החדשה שתוקם במצרים והביע תקווה שהסכם השלום בין המדינות יישמר על ידי שני הצדדים.

מאז המהפכה במצרים ונפילתו של הנשיא חוסני מובארק ביססה ישראל את קשריה עם מצרים, בעיקר על מגעים עם המועצה הצבאית העליונה שניהלה את המדינה בשנה וחצי האחרונות, וכן עם המודיעין הכללי המצרי. האיגרת של נתניהו למורסי היתה המסר הראשון בדרג הבכיר ביותר שהועבר מישראל לנציג של תנועת האחים המוסלמים, שניצחה הן בבחירות לפרלמנט והן בבחירות לנשיאות.

מורסי והגנרל טנטאווי, אתמולצילום: אי-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ