מקור בחמאס טוען: כמאל רנאג'ה מת בתאונה ביתית

לדברי המקור, בכיר התנועה, שנטען כי חוסל בידי המוסד או שליחי אסד בביתו בדמשק, נחנק למוות בתאונה ביתית. הוא אף הכחיש שהיה סגנו של אל מבחוח

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מקור בכיר בתנועת החמאס טען היום (שישי) כי בכיר התנועה כמאל רנאג'ה, שגופתו התגלתה בדירתו בדמשק בשבוע שעבר כשעליה סימני אלימות קשים, לא חוסל אלא נהרג כתוצאה בתאונה ביתית.

על פי הדיווח בעיתון "אל-חייאת" הלונדוני, שהתבסס על מקור עלום שם בחמאס, רנאג'ה נהרג כתוצאה מתקלה בגנראטור בביתו.

לפי הפרטים שנמסרו, רנאג'ה הגיע לביתו בעת שהיתה הפסקת חשמל - מה שנחשב כשכיח ברחבי סוריה. הוא הלך לחדר בעליית הגג וניסה להפעיל את הגנרטור שברשותו. בגלל העלטה במקום, בכיר החמאס השתמש במצית כדי להאיר את דרכו אך הדבר הביא לפרוץ דליקה. רנאג'ה ניסה לכבות את השריפה אך נפל ונפצע. הוא נחנק למוות לאחר שהגנרטור שבביתו פלט גז רעיל.

כמאל רנאג'ה

המקור אף הכחיש כי רנאג'ה היה סגנו של מחמוד אל מבחוח או פעל לזרוע הצבאית בחמאס, אלא עסק באיסוף תרומות ובפעילות אזרחית. עוד נטען כי היה מקושר היטב למשטר בסוריה והאפשרות שחוסל על ידי מקורבי אסד נראה כלא סביר. לדבריו, למוסד יש אינטרס לקשור את הארגון למותו כדי להעצים את יכולתו.

עם זאת, גורמים פלסטינים טענו היום כי יש להתייחס בספקנות לדברים מאחר ובדיווח הראשון על האירוע צויין שעל גופתו של רנאג'ה התגלו סימני אלימות קשים.

חבר הלשכה המדינית של חמאס, עיזאת א-רשק, פרסם הודעה בפייסבוק לאחר המקרה בה הודיע כי אלמונים חיסלו את רנאג'ה. על פי ההודעה שפרסם רשק ברשת החברתית, החמאס פתח בחקירה כדי לגלות מי עומד מאחורי "הפעולה הנפשעת". בהודעה נמסר גם כי אבו-מוג'האד היה פעיל חמאס במשך שנים רבות ושירת את תנועתו ועמו. א-רשק הוסיף ש"דמו לא נשפך לשווא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ