חמינאי הורה למשמרות המהפכה לפגוע במטרות מערביות

הטלגרף הבריטי מפרסם כי מנהיגה הרוחני של איראן קיבל את ההחלטה לאור גל הסנקציות שמאיים על טהראן ותמיכת המערב באופוזיציה הסורית

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף

מנהיגה הרוחני של איראן, עלי חמינאי, הורה למשמרות המהפכה האיראניים לבצע שורה של פיגועי טרור נגד מטרות מערביות. זאת, בעקבות התמיכה של הקהילה הבינלאומית במתנגדי נשיא סוריה, בשאר אל אסד, כך מדווח היום (רביעי) העיתון הבריטי טלגרף.

על פי גורמי מודיעין מערביים, חמינאי הורה למפקד משמרות המהפכה לבצע את הפיגועים בעקבות פגישת חירום של המועצה לביטחון לאומי באיראן. המועצה התכנסה כדי לדון בדו"ח מיוחד הנוגע להשלכות נפילת משטרו של אסד על טהראן.

על פי הדו"ח, שחובר לבקשת חמינאי, האינטרסים הלאומיים של איראן נמצאים תחת איום לנוכח גל הסנקציות שהטיל האו"ם על טהראן ותמיכת המערב באופוזיציה הסורית ובקבוצות שמנסות להפיל את אסד. גורמי המודיעין טוענים כי מסקנת הדו"ח הן שאיראן אינה יכולה להיות פאסיבית לנוכח האיומים החדשים על ביטחונה הלאומי, וכן שתמיכת המערב באופוזיציה הסורית מעמידה בסכנה את "בת הברית להתנגדות" ויכולה גם להפריע לגישה של איראן לחיזבאללה בלבנון.

חמינאי (משמאל), דובר הפרלמנט לריג'אני ואחמדינג'אד, השבוע בטהראןצילום: אי-אף-פי

הדו"ח הציע למשטר האיראני להדגים למערב כי ישנם קווים אדומים באשר למה שהוא מוכן לקבל בסוריה. כותבי הדו"ח ממליצים לשלוח מסר אזהרה "לאמריקה, לציונים, לבריטניה, לטורקיה, לסעודיה, לקטאר ולאחרים", כי אינם יכולים לפעול בסוריה מבלי לשלם על כך מחיר.

הטלגרף מדווח כי בתגובה לדו"ח הורה חמינאי למפקד גיס אל-קודס במשמרות המהפכה, קאסם סולימני, להאיץ את ההתקפות נגד המערב ובני בריתו בעולם. גיס אל-קודס הואשם בשנים האחרונות בשורה של פיגועים וניסיונות פיגועים, ובכלל זה תוכנית לחסל את שגריר סעודיה בוושינגטון, תוכנית לפיגועים בקניה, אזרביג'אן, תאילנד ובפיגוע בהודו בפברואר האחרון בו נפצעה אשת נציג משרד הביטחון הישראלי בניו דלהי.

על פי הטלגרף, יחידה 400 בגיס אל-קודס היא זו שאחראית על המבצעים המיוחדים בחו"ל. גורם מודיעין מערבי בכיר מצוטט בטלגרף באומרו: "נראה כי יחידה 400 היתה מעורבת בכל פעולות הטרור האיראניות האחרונות. המשטר האיראני נראה נחוש להגיב על מה שהם רואים כניסיונו של המערב להשפיע על תוצאת המחאה בסוריה".

בשבועות האחרונים טענה האופוזיציה בסוריה כי עצרה 48 מאנשי משמרות המהפכה שפעלו בגבולות המדינה, ובכלל זה קצינים. בסרטוני וידאו שהועלו לרשת טענו דוברים של האופוזיציה הסורית כי הם אנשי משמרות המהפכה והציגו אף תעודות שמעידות על כך לכאורה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ