לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ

משרד המשפטים הלובי הודיע אחר הצהריים (חמישי) כי סייף אל-איסלאם קדאפי, בנו של שליט לוב לשעבר מועמר קדאפי, יעמוד למשפט בלוב ולא בבית הדין הבינלאומי בהאג. בי-בי-סי דיווח כי משפטו של קדאפי הבן צפוי להיפתח בחודש הבא ויתקיים בעיירה זינתן, בה הוא מוחזק במעצר.

מאז לכידתו של סייף אל-איסלאם ניהל הממשל בלוב מגעים עם בית הדין הבינלאומי בנוגע לאפשרות שיוסגר ויעמוד למשפט על פשעים נגד האנושות. סייף אל-איסלאם עצמו אמר כי הוא מעוניין להישפט בבית הדין הבינלאומי. זאת בין היתר בשל החשש כי בלוב ייגזר עליו עונש מוות. בחודש שעבר אמר קדאפי הבן באמצעות עורך דינו כי איננו מפחד למות אך הדגיש כי אם יוצא להורג אחרי משפט בלוב, "ניתן לקרוא לזה רצח ולסיים את הכל כבר עכשיו".

בהודעה שפרסם משרד התובע הכללי בטריפולי נאמר כי "החקירה סביב הפשעים שביצע סייף אל-איסלאם מאז החלה ההתקוממות העממית בלוב ב-15 בפברואר 2011 הושלמה" וכי "משרד המשפטים הלובי מוכן להגיש את כתב האישום בנושא. אספנו ראיות קשיחות נגד סייף אל-איסלאם ללא כל התערבות מצד בית הדין הבינלאומי".

סייף אל-איסלאם לאחר שנעצר ליד זינתן בלוב, בנובמבר האחרוןצילום: אי-פי

מהאג נמסר הערב כי הם מודעים להחלטה הלובית אך טרם קיבלו הודעה רשמית בעניין, וכי בכל מקרה אין בהחלטה הלובית כדי לגרוע מההליכים המתנהלים נגד סייף אל-איסלאם בבית הדין הבינלאומי.

בתחילת השבוע דיווח העיתון הבריטי "דיילי טלגרף" כי הראיות שאסף משרד התובע הכללי בלוב כוללות הקלטות, סרטונים, עדויות כתובות ומסמכים רשמיים. גורם בממשל אמר לעיתון כי משפטו של סייף אל-איסלאם יתקיים בהרכב של שלושה שופטים וצפוי להימשך כחצי שנה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ