המהפכה האיסלאמית בטלוויזיה המצרית

מגישת חדשות ראשונה בכיסוי ראש

לאחר עשרות שנות איסור, הגישה היום פטמה נביל את מהדורת החדשות בערוץ המצרי הראשון כשחיג'אב לראשה

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

"המהפכה הגיעה לטלוויזה הרשמית של מצרים", כך הודיעה היום בחגיגיות השדרית וקריינית המצרית פאטמה נביל לאחר שהופיעה בפעם הראשונה בטלוויזיה הממלכתית של מצרים בכיסוי ראש.

נביל, שעבדה בעבר בכמה תחנות לווין ערביות פרטיות שלא חל עליהן דין הטלוויזה הממלכתית הרשמית הופיעה בפעם הראשונה במהדורת אמצע היום בערוץ הראשון המצרי כשכיסוי לבן מכסה את שערותיה.

יש לציין כי הטלוויזה הממלכתית במצרים אסרה מאז היווסדה בתקופתו של ג'מאל עבדל נאצר ב-1960 על הופעתן של שדריות עם כיסוי ראש ואלו שהתעקשו על כך עבדו בתפקידי הפקה מאחורי המצלמה.

פאטמה נביל מגישה חדשות במצרים עם כיסוי ראשצילום: אי-אף-פי מתוך הטלוויזיה המצרית

שר ההסברה החדש בממלשת מצרים, סלאח עבד אל מקסוד, הנמנה על תנועת האחים המוסלמים אמר כי הוא לא מוצא סיבה האוסרת על נשים עם חיג'אב לשדר חדשות ואילו השדרית נביל אמרה בראיון לביטאון של האחים המוסלמים כי סוף סוף המהפכה הגיעה לתקשורת המצרית והגדירה את הופעתה כפריצת דרך עבור עיתונאיות ושדריות מסורתיות.

יש לציין כי הופעת שדריות בתוכניות חדשות ואקטואליה כשכיסוי ראש לראשן נחשב לדבר חריג באמצעי תקשורת מובילים בעיקר בעידן ערוצי הלוויין.  בכמה ממדינות המפרץ הופיעו שדריות עם כיסוי ראש אולם לא בשידורי חדשות, שמוגשות בעיקר על ידי גברים. בלבנון הקפיד החיזבאללה בערוץ שבבעלותו אלמנאר על הופעת שדריות בכסוי ראש מלא גם במהדורות החדשות והאקטואליה.

פריצת הדרך הייתה בערוץ אל ג'זירה כשהשדרית המוכרת חדי'גה בן קנה הפתיעה והופיעה עם כיסוי ראש במהדורות חדשות ותוכניות אקטואליה והדבר נתן השראה לעוד תחנות ללכת אחריה אם כי עדיין מדובר במיעוט זעום. כעת נראה איך הפעולה של פאטמה נביל במצרים תקדם את "מהפכת האיסלאם" בטלווויזיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ