מצרים הסיגה את אחרון הטנקים מסיני, שהוצבו בניגוד להסכם השלום עם ישראל

כוחות השריון הוצבו בחצי האי לאחר הפיגוע לפני חודש, בו נהרגו 17 שוטרים מצרים. מקורות מצריים טענו כי זו בסך הכל פריסה מחדש של הכוחות

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף

סוכנות הידיעות הפלסטינית מען מדווחת כי מצרים הסיגה היום את אחרון הטנקים משטח סיני, כפי שאמורה היתה לעשות לפי הסכם השלום עם ישראל. לפי הסכם זה, מצרים אינה יכולה לפרוש טנקים בסיני. מצרים החלה להוציא את כוחות השריון בשבוע שעבר, ולפי הדיווח במען, 20 הטנקים האחרונים יצאו היום מסיני לכיוון מצרים. מקורות מצרים טוענים כי זוהי בסך הכל פרישה של הכוחות מחדש.

כוחות השריון הוצבו באזור לאחר הפיגוע בתחילת אוגוסט שבו הרגו קיצונים איסלאמים 17 שוטרים מצרים ליד רפיח. כניסת הכוחות המצריים לסיני, ללא תיאום עם ישראל, נחשפה לפני שלושה שבועות ב"הארץ", ונעשתה תוך הפרה ברורה של המסמך הביטחוני בהסכם השלום בין ישראל למצרים. עם זאת, ישראל בחרה שלא להפוך את הסוגיה למוקד לעימות עם המשטר החדש בקהיר בראשותו של הנשיא מוחמד מורסי, אלא לנסות ולפתור אותה במגעים בפרופיל נמוך.

משאית נושאת טנק ליד רפיח, בשבוע שעברצילום: אי-אף-פי

אתמול דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית מען כי סוכני מוסד ישראלים הרגו בשבוע שעבר פעיל ג'יהאד עולמי שהיה מעורב בפיגוע נגד מטרות ישראליות לפני שנה. לפי הידיעה, הנסמכת על גורמי ביטחון במצרים, ארבעת סוכני המוסד הישראלים נכנסו בשבוע שעבר לתחומי סיני עם שני בדואים כדי להרוג את איברהים עודה ברייקאת, פעיל ג'יהאד עולמי.

על פי המקורות שצוטטו אתמול, פעילות קציני המוסד היא הראשונה מסוגה מאז החתימה על הסכמי השלום בין ישראל למצרים ב-1979. לדבריהם, כוחות הביטחון המצרים הצליחו להתחקות אחר עקבות סוכני המוסד ואחר כלי הרכב שבהם נעו. שלשום דווח כי בסיני נמצאה גופתו ערופת הראש של מנאזיל בריקאת, בדואי שלפי החשד הוצא להורג בידי אנשי ג'יהאד עולמי, שחשדו בו במסירת מידע לישראל על הפעיל שנהרג.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ