מרטין אינדיק: ב-2013 יתרחש עימות צבאי בינינו לאיראן

שגריר ארה"ב בישראל לשעבר טען כי יש עוד די זמן לפעול נגד איראן ומתח ביקורת על דרישת ראש הממשלה להציב לה קו אדום: "נתניהו עצמו לא נוהג כך"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים55
הארץ

שגריר ארצות הברית בישראל לשעבר, מרטין אינדיק, העריך כי ב-2013 יתרחש עימות צבאי בין ארצות הברית לאיראן. לדבריו, על ארצות הברית לנקוט אמצעים צבאיים נגד איראן, אולם טרם הגיע זמנה לפעול. "לאיראן עדיין אין נשק גרעיני, ולכן יש זמן לפעול, אך לא הרבה זמן", הסביר. 

בראיון שהעניק אתמול (ראשון) לרשת סי-בי-אס מתח אינדיק ביקורת על דרישתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מהממשל האמריקאי להציב קו אדום לאיראן בסוגיית הגרעין. "זוהי דרישה בלתי סבירה של הצבת אולטימטום, שאף מנהיג לא היה מעז להביע", הסביר, "גם המושל מיט רומני וגם הסנאטור ג'ון מקיין לא היו נוהגים כך, ואפילו נתניהו עצמו לא הציב קווים אדומים". 

למרות הביקורת, העריך אינדיק כי הפער בין עמדות הנשיא אובמה לנתניהו בעניין איראן אינו גדול. "גם הנשיא מחויב לא לאפשר מצב בו לאיראן יש נשק גרעיני", הדגיש.

ראש הממשלה נתניהו הזהיר אתמול כי איראן תגיע לסף היכולת לפתח נשק גרעיני תוך שישה עד שבעה חודשים. בראיונות שהעניק לכלי תקשורת שונים בארה"ב אמר נתניהו כי עד אמצע שנת 2013, לאיראן יהיו 90% מכמות האורניום המועשר הדרושה להפיק פצצה גרעינית.

השגריר לשעבר מרטין אינדיקצילום: אי–פי

"חייבים למתוח קו אדום לפניהם כבר עתה, לפני שיהיה מאוחר מדי", אמר ראש הממשלה בתוכנית "פגוש את העיתונות" ברשת אן-בי-סי. הוא הוסיף כי מהלך כזה מצד וושינגטון עשוי להפחית את הסיכויים למתקפה על אתרי הגרעין של איראן. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ