איראן: ארה"ב מונעת כניסה לחלק מחברי המשלחת לאו"ם

בסוכנות הידיעות פארס דווח כי בין 20 המסורבים גם שני שרים ושני יועצים של הנשיא אחמדינג'אד, שינאם בפני באי העצרת ביום רביעי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ארצות הברית סירבה לאפשר ל-20 פקידי ממשלה איראניים להכנס לשטחה על מנת להשתתף בעצרת האו"ם שתערך בשבוע הבא בניו יורק. בהודעה שפורסמה היום (שבת) בסוכנות הידיעות הממשלתית של איראן פארס, נאמר כי בין המסורבים שני שרים בממשלה.

נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, ישתתף בכינוס האו"ם כמדי שנה מאז בחירתו לתפקיד בשנת 2005 וינאם בפני העצרת ביום רביעי. כ-20 מסך 160 בקשות להנפקת ויזה שהגישה איראן לפני כחודשיים סורבו ללא נימוק מיוחד. האיראנים סובלים מהגבלות בחופש התנועה שלהם כחלק מהסנקציות שמטיל המערב על איראן נוכח שאיפותיה הגרעיניות.

דוברת משרד החוץ האמריקאי מסרה ל"הארץ" שהם בודקים את הדיווח - אך תקנות הסודיות מונעות מהם להתייחס לנושאים כגון מניעת אשרות כניסה מאנשים ספציפיים‬.
בדיווח האיראני לא נמסרו שמותיהם של השרים המסורבים אך נאמר כי אל אחמדינג'אד יתלוו שר החוץ עלי אכבר סלחי, וראש לשכתו. בידיעה דווח כי בין המסורבים שני יועצים מלשכתו של אחמדינג'אד - המזכירים האחראים על תקשורת ומידע וסוגיות פוליטיות.

נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד בעצרת האו"ם בשנה שעברהצילום: אי–פי

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייצא לניו יורק כדי לנאום בפני העצרת הכללית של האו"ם.  כי נתניהו ימקד את נאומו בנושא האיראני. נתניהו יגיע לניו יורק ב-27 בספטמבר ויופיע באותו יום, במסגרת הישיבה המיוחדת בה ינאמו מנהיגי המדינות שיגיעו לאירוע.

בעבר ניצל אחמדינג'אד את בימת האו"ם כדי להדגיש כי תכנית הגרעין שמפתחת ארצו נועדה למטרות אזרחיות ועורר סערה כאשר פקפק באמיתות של גודל הזוועות שהתרחשו בשואה.

מפקד משמרות המהפכה האיראני, הגנרל מוחמד עלי ג'עפרי, אמר היום לסוכנות ידיעות הסטודנטים האיראנית "איסנה", כי ישראל לא תסתפק באיומים ותתקוף בסופו של דבר את ארצו. בכנס שנערך בטהראן אמר גע'פרי כי ישראל עשויה לתקוף באיראן לפני קיום הבחירות לנשיאות בארה"ב בחודש נובמבר.

בתוך כך איראן האשימה היום את חברת "סימנס" הגרמנית כי זו הטמינה חומרי חבלה זעירים בציוד שנרכש בידי הרפובליקה האסאלמית עבור פרויקט הגרעין שלה. סימנס הכחישה מכל וכל את הטענות.

מחוקק בכיר באיראן אמר כי מומחי ביטחון גילו את חומרי החבלה ונטרלו אותם לפני הפעלתם, הוא הוסיף כי הציוד הממולכד נועד לבלום את מאמצי העשרת האורניום של המשטר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ