שר בממשלת פיאד חשוד בתקיפה מינית

השר, בעל מעמד מיוחד הידוע בקשריו המצויינים עם הצד הישראלי חשוד כי תקף מינית את אחת מעובדות לשכתו. יו"ר הרשות, עבאס הורה לפתוח בחקירה

אבי יששכרוף
אבי יששכרוף

יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו-מאזן) הורה לפתוח בחקירה נגד שר בכיר ואיש פתח, שנחשד בתקיפה מינית של עובדת לשכתו - כך נודע ל"הארץ". השר, בעל מעמד מיוחד שנחשב למינוי של עבאס עצמו ולא של סלאם פיאד, ידוע בקשריו המצוינים עם הצד הישראלי.

האירוע, לפי גרסת העובדת, התרחש לפני כשבוע ובעלה, איש פתח אף הוא ואסיר משוחרר, פנה לרשות בדרישה לחקור את המקרה. לדבריה, השר הממונה עליה ניסה לתקוף אותה בעבודתה. האירוע נודע לבכירים בלשכתו של יו"ר הרשות שדיווחו לו על המקרה, והוא הורה לבכירים בפתח, אנשי מודיעין בעבר ובהווה (בהם תאופיק טיראווי, ראש המודיעין הכללי לשעבר) לחקור את התלונה.

השר שנגדו מתנהלת החקירה נחשד בעבר בתקיפה מינית של קטינה. הוא מכהן בתפקיד רגיש במיוחד ונהנה מקשר שוטף עם לשכתו של יו"ר הרשות עצמו. לאחר שהועלו החשדות בדבר תקיפת הקטינה טען אז כי מדובר בקונספירציה של מקורבי מוחמד דחלאן, שמנסים להפלילו בשל עמדותיו נגד דחלאן. גם אתמול טען באוזני "הארץ", כי מדובר ב"ניסיון של הקבוצה של דחלאן לתפור לי תיק. הם מנסים לשבש את התדמית שלנו. זה הכל שמועות. איפה התלונה? איפה התלונה של האשה שהלכה למשטרה? זה סיפור שכולו שקר ושטויות. אין ועדת חקירה ואין כלום".

יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס

אולם למרות דבריו של השר, בכירים בפתח וברשות אישרו את הפרטים בשיחה עם "הארץ" וטענו כי פרסום הדברים בתקשורת עלול להזיק לחקירה. מקורבי השר טענו כי משפחתה של הנתקפת אף נפגשה עם השר בימים האחרונים ומאמינה לגרסתו.

בעבר הדיח אבו מאזן את ראש לשכתו רפיק אל-חוסייני, לאחר שערוץ 10 פרסם תמונות שצולמו על ידי אנשי המודיעין הכללי, שבהן הוא מתועד משדל אשה לקיים עמו יחסי מין בתמורה לטובות הנאה ומשרה בלשכת עבאס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ