השר הפלסטיני החשוד בעבירת מין: המתאם עם ישראל

עקב חשיפת "הארץ" רמז חוסיין א-שייח' כי אכן הוא החשוד בתקיפה מינית של עובדת לשכתו: "אתחשבן עם העומדים מאחורי הקמפיין בעזרת החוק"

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף

השר הפלסטיני שנחשד כי תקף מינית את עובדת לשכתו הוא השר לעניינים אזרחיים ברשות, חוסיין א-שייח', שנמנה עם ראשי הפתח. האיש הזדהה ביוזמתו ברמז לאחר חשיפת הסיפור אתמול (שני) ב"הארץ".

א-שייח', חבר הוועדה המרכזית של הפתח, אחראי במסגרת תפקידו על התיאום האזרחי והביטחוני עם ישראל ועומד בקשר יומיומי עם בכירים ישראלים. בשל תפקידו הרגיש הוא נחשב למינוי של יו"ר הרשות מחמוד עבאס (אבו-מאזן) עצמו, ולא של ראש הממשלה סלאם פיאד. אתמול חשף "הארץ" את פתיחת החקירה עליה הורה עבאס נגד השר הבכיר החשוד בתקיפה. הבוקר כתב א-שייח' בעמוד הפייסבוק שלו כי "יבוא חשבון עם כל מי שעומד מאחורי הקמפיין הזה באמצעות החוק", והוסיף כי "נישאר כהרים שהרוח לא תזיזם" .

א-שייח' הסביר כי לאחר תקופה בה גילה סבלנות החליט שלא לשתוק עוד נוכח השמועות השקריות שהופצו עליו. הוא הכחיש את הדברים, אולם לא פירט את החשדות אלא הסביר כי לא הוקמה ועדת חקירה לעניין. גם תנועת הפתח פרסמה הודעה בה הכחישה כי נפתחה ועדת חקירה מטעמה.

עובדת הלשכה טענה כי התקיפה אירעה לפני שבוע, וכי לאחר שנודע הדבר לבעלה, איש פתח אף הוא ששוחרר מהכלא, פנה לרשות בדרישה שתחקור את המקרה. היא סיפרה כי א-שייח', השר הממונה עליה, ניסה לתקוף אותה בעת עבודתה ולאחר מכן הטריד אותה בכך ששלח לה הודעות טקסט עם תוכן מיני בוטה, ששמורות עדיין אצלה. בעלה של העובדת נחשב לאחד ממקורביו של א-שייח', שאף מינה אותו למנכ"ל המשרד, כחלק מהניסיון לשקם פעילים לשעבר בגדודי חללי אל-אקצא. בימים אלה שוהים בני הזוג בעמאן.

חוסיין א-שייח' במשרדו ברמאללה. האשים את אנשי דחלאן בקנוניה נגדוצילום: תומר אפלבאום

האירוע נודע לבכירים בלשכת אבו מאזן, שעדכנו את יו"ר הרשות בפרטים. בעקבות זאת הוא הורה לבכירי הפתח, אנשי מודיעין בעבר ובהווה בהם תאופיק טיראווי, ראש המודיעין הכללי לשעבר ומאג'ד פראג' ראש המודיעין הנוכחי, לחקור את התלונה.

א-שייח' נחשד בעבר בתקיפה מינית של קטינה, וטען אז כי ההאשמות נגדו הן קנוניה שרקמו מקורביו של מוחמד דחלאן, מראשי הפתח בעבר, שניסו להפליל אותו בשל עמדתו נגד דחלאן. גם שלשום, בתגובה למקרה הנוכחי, השמיע באזני "הארץ" תגובה דומה. "הקבוצה של דחלאן מנסה לתפור לי תיק", אמר, "הם מנסים לשבש את התדמית שלנו, אבל הכל שמועות. מה עם התלונה של האישה שהלכה למשטרה? זה סיפור שכולו שקר ושטויות. אין ועדת חקירה ואין כלום".

למרות דברי השר, בכירים בפתח וברשות אישרו ל"הארץ" את פרטי המקרה וטענו כי פרסום הדברים בתקשורת עלול להזיק לחקירה. מקורבי השר טענו כי משפחתה של הנתקפת אף נפגשה עם א-שייח' בימים האחרונים והאמינה לגרסתו, ואילו בעלה הוא שניסה לסחוט את הרשות באמצעות התלונה של אשתו, ואף שינה את גרסתו כמה פעמים.

הבעל, א.ע.ע., פרסם הבוקר בעמוד הפייסבוק שלו את כתבת "הארץ" שתורגמה על ידי העיתון הערבי אל-קודס אל-ערבי. לאחר מכן הוסיף כי "אשתי ואני החלטנו לא לשתוק עוד. מה שקרה לנו הוא דבר פשוט לכאורה, שמשפיע על אחיותינו ברחובות ובמקומות הציבוריים. כאשר בכיר עושק אותנו לא נרפה ולא נרים ידיים. נולדנו חופשיים". הבעל הוסיף כי פעל כפי שכל גבר אחר היה פועל אם היה נקלע למצב דומה. "עשיתי זאת במטרה להביא לכך שהמושחת, השיכור והמהמר הזה ייענש על ידי העם", הדגיש.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ