לפחות 300 בני אדם נהרגו אתמול בסוריה

באופוזיציה הסורית טוענים כי מדובר בכמות ההרוגים הגדולה ביותר במהלך יום אחד מאז שהחלה ההתקוממות. הבוקר נהרגו לפחות 10 בני אדם בחומס

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

גורמים באופוזיציה הסורית מדווחים כי אתמול (רביעי) נהרגו ברחבי המדינה למעלה מ-300 בני אדם, במה שהם מגדירים כיום הרצחני ביותר מאז שהחלה ההתקוממות נגד הנשיא בשאר אסד. הבוקר התחדשו הקרבות בין הצדדים, ובמחוז חומס נהרגו לפחות 10 בני אדם מירי ארטילרי של הצבא הסורי לעבר ריכוזי מורדים. גם בחאלב התקיימו הבוקר עימותים קשים בין הצדדים.

על פי המרכז הסורי לזכויות אדם, שבסיסו בלונדון, לפחות 300 בני אדם נהרגו אתמול ברחבי המדינה. לדברי ארגון אופזיציה אחר, שמושבו בסוריה, אתמול נהרגו 343 בני אדם, ובהם 107 "שנטבחו", לדברי הארגון, על ידי כוחות הביטחון בעיירה הנמצאת מדרום לדמשק.

אתמול תקפו כוחות חמושים של המורדים את המטכ"ל הסורי במרכז הבירה דמשק. במקום אירעו שני פיצוצים עזים, שהסבו נזקים לבניין המטכ"ל ולמטה חיל האוויר הסורי, ולאחר מכן מורדים חמושים החלו לירות ולהשליך רימונים לעבר המתחם, בעוד החיילים ששהו באזור החלו לרוץ בפאניקה, כך על פי עדי ראייה. המתקפה אתמול היא הגדולה ביותר מאז חודש יולי, אז נהרגו בפיצוץ במטה לביטחון לאומי שר ההגנה הסורי, הגנרל דאוד עבדאללה ראג'חה, וסגנו, גיסו של אסד, אסף שווכאת.

הפיצוצים אירעו באזור בניינים של הממשל באחד האזורים השמורים ביותר של הבירה דמשק, הממוקם בסמוך לאחר ממשרדיו של הנשיא. אחד הפיצוצים אירע בבניין של המטכ"ל הסורי, והשני פגע במפקדה של חיל האוויר, כך על פי עדי ראייה.

בהודעה שפרסם הצבא הסורי לאחר הפיצוץ נמסר כי "שני טרוריסטים חמושים, הקשורים לגורמים זרים, הפעילו מכונית ממולכדת בבניין המטכ"ל". על פי ההודעה, הפיצוץ גרם לפציעתם של כמה שומרים, לשריפה ולנזק לבניין. "צבא סוריה החופשי" סתר את הדברים, ודיווח כי ארבע חוליות נטלו חלק בפיגוע.

עד ראייה שעובד באזור סיפר שלאחר הפיצוצים ניסו מורדים חמושים להיכנס אל בניין המטכ"ל, בעוד חבריהם ממטירים אש מהגגות הסמוכים. לאחר מכן, לדבריו, "חיילים ואנשי ביטחון רבים הגיעו למקום, הקיפו את הבניין והחלו להילחם כמו משוגעים", כך לדבריו. "אני לא מאמין למה שראיתי, הממשלה לא מסוגלת להגן על הצבא שלה ועל מטות הפיקוד, אז איך היא יכולה להגן על המדינה?". בחילופי האש היום נהרג כתב של רשת הטלוויזיה האיראנית באנגלית, מיה נאסר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ