בגלל הסנקציות |

הריאל האיראני צונח לשפל חסר תקדים

המטבע צונח ב-18% ביחס לשערו אתמול ונסחר ב-35 אלף ריאל לדולר. קיים קושי לברר את ערכו הרשמי, בשל נסיונות המשטר להסתיר את ממדי הנפילה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שער המטבע האיראני, הריאל, צנח היום (שני) לשפל חסר תקדים, ונסחר ב-35 אלף ריאל לדולר: זוהי צניחה של 18% ביחס לשער הריאל אתמול, צניחה 25% של הריאל במשך שבוע אחד, וצניחה של 80% מתחילת 2012.

לפי הערכות במערב, הסיבה לצניחה בשער המטבע האיראני היא המצב הכלכלי שנוצר באיראן עקב הסנקציות הבינלאומיות על הסחר עם מדינות זרות. היום אי אפשר לברר את הערך הרשמי של הריאל באתרי האינטרנט, כנראה משום שהמשטר האיראני מבקש להסתיר את ממדי הנפילה.

הנפילה של השבוע האחרון נובעת, בין היתר, מכך שהממשלה קיבעה את שער הריאל למען סוחרים ויבואנים של מוצרים מסוימים, אבל במקום לחזק את ערך הריאל, הצעד הביא לנפילה חדה בערכו.

בכיר במשמרות המהפכה באיראן טוען כי ארצו הצליחה לחדור למידע מסווג, באמצעות פריצה לרשתות המחשבים של "אויביה". האדמירל עלי פאדאווי, מכוחות הצי של משמרות המהפכה, אמר כי כוחות הסייבר של הצי פרצו למידע הרגיש ביותר של האויב וביצעו פעולות שונות בהצלחה.

פאדאווי לא מסר מיהם אותם אויבים. לדבריו, בחודש האחרון שיפרה איראן את פעולותיה במרחב הסייבר. עוד טען כי אבטחת מידע חייבת להיות בעלת עדיפות עליונה למשמרות המהפכה. פאדאווי דיבר באירוע הפתיחה של הזרוע הטכנולוגית החדשה של צבא איראן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ