דיווח: קרובו של אסד נפצע בקרב חמולות

אתרי אינטרנט סורים מדווחים כי מוחמד אל-אסד היה מעורב בחילופי אש נגד עלאווים שהתבטאו נגד המשטר. עיתון לבנוני: אסד ביקר בחאלב

ג'קי חורי
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי
רויטרס

האם הקרבות בסוריה הגיעו לגוב האריות של הנשיא בשאר אסד? על פי דיווחים שמתקבלים מאתרי אינטרנט סורים, ביומיים האחרונים התנהלו קרבות בין חמולות שונות המשתייכות לעדה העלאווית, העדה של משפחת אסד בעיר אל קרדאחה, שנחשבת למעוז של משפחת אסד והעלאווים. לפי הדיווחים, בחילופי הירי נפצע מוחמד אל אסד, מנהיג השביחה, ארגון שכירי החרב של המשטר. עוד דווח כי הרקע לחילופי הירי הוא התנגדות חלק מהמשפחות העלאוויות להתנהלות של המשטר, ובעיקר מעצרים שהוא מבצע נגד פעילים מבני העדה שמתבטאים נגד השלטון.

העיתון הלבנוני אל-דיאר, שנחשב למקורב לנשיא הסורי דיווח כי אסד מבקר היום (שלישי) בחאלב. לפי הדיווח, הגיע נשיא סוריה במטוס לחאלב, העיר הגדולה ביותר במדינה, והורה לשלוח שתי חטיבות, הכוללות 30 אלף חיילים, לאזור העיר. התקשורת הסורית הרשמית לא התייחסה לאירוע והוא לא אושר על ידי מקור אחר.

במקביל, משעות הבוקר דווח על חילופי אש כבדים בפרברי דמשק ובעיר העיר דומא, שם דווח על 28 הרוגים לפחות בעקבות הפגזה של המשטר. עוד דווח על קרבות שנמשכים בחאלב ובאזור דרעא בדרום המדינה.

עיתון אל ווטן הסעודי דיווח הבוקר כי מטוס איראני נחת ביומיים האחרונים בשדה התעופה בבירות ועליו מספר גדול של טייסים שהועברו תחת אבטחה כבדה של מנגנון הביטחון של החיזבאללה. על פי ההערכות, הטייסים יועברו דרך היבשה לסוריה ויטלו חלק בדיכוי המרד לצד הטייסים שעדיין נאמנים לאסד. עוד דווח שאיראן חששה מהטסת הטייסים ישירות לסוריה מחשש שייעצרו, מאחר והמורדים מצליחים להשתלט מדי פעם על שדות תעופה במדינה.

קרבות בעיר העתיקה של חאלב, השבוע

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ