לפחות 40 הרוגים בפיצוץ מטעני חבלה במרכז חאלב

הפיצוצים אירעו במתחם השייך לכוחותיו של אסד במערב העיר הגדולה ביותר בסוריה. צבא סוריה החופשי לקח אחריות על הפיגוע נגד כוחות הביטחון

ג'קי חורי
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי
רויטרס

שלושה מטעני חבלה התפוצצו היום (רביעי) באחת הכיכרות המרכזיות באזור הנמצא בשליטת כוחותיו של הנשיא בשאר אסד בעיר חאלב. הטלוויזיה הסורית דיווחה על 40 הרוגים ו-72 פצועים ועל נזק רב שנגרם לאזור.

ערוץ הטלוויזיה הפרו-ממשלתי דיווח כי המטענים הופעלו בכיכר סעדאללה אל-ג'ברי שבמערב חאלב, העיר שבמערבה שולטים כוחות אסד ובמזרחה המורדים. בשידור נראו גופותיהם של ארבעה אנשים, ביניהן אחת שחולצה מבין הריסות בניין. אחדים מבנייני הקומות באזור ניזוקו.

זירת הפיצוצים בחאלב:

צבא סוריה החופשי לקח אחריות על הפיגוע, ודיווח כי פגע במטה הביטחון שאמון על זרועות המודיעין בחאלב. פעיל זכויות אדם הפועל בעיר סיפר כי שמע שלושה פיצוצים עזים של מכוניות תופת, ולאחר מכן ירי כבד. בארגון זכויות האדם הסורי, שמקורו בבריטניה, העריכו כי רוב ההרוגים הם אנשי כוחות הביטחון של אסד.

במקביל, העריכה אתמול דוברת מחלקת המדינה של ארה"ב, ויקטוריה נולנד, כי העיתונאי האמריקאי אוסטין טייס, שנראה לאחרונה בסוריה באוגוסט, עודנו בחיים וכי הוא מוחזק בשבי. נולנד אמרה את הדברים לאחר שוידאו המציג אדם שעיניו מכוסות עלה שלשום לרשת. דוברת מחלקת המדינה אמרה כי אין היא בטוחה שהאדם שנראה בוידאו הוא טייס, אולם ממידע אחר שיש ברשותה עולה כי הוא מוחזק בידי כוחותיו של אסד. טייס, בן 31, כתב לכמה עיתונים, ובהם הוושינגטון פוסט. הוא היה בעבר חייל במרינס.

אתמול נמשכו הקרבות הקשים בסוריה. על פי הדיווחים בכלי התקשורת לפחות 110 בני אדם נהרגו בקרבות בין כוחות צבאו של אסד למורדים. רוב ההרוגים נפגעו בפרברי דמשק ובמחוז דרעא שבדרום המדינה. בנוסף ירו כוחות הממשלה אש ארטילרית באזורים דומא וזבדאני שבפרברי דמשק. הטלוויזיה הסורית טענה מוקדם יותר כי עשרות מורדים נהרגו בפיצוץ לא מכוון של מכונית עמוסת חומרי נפץ.

במקביל דיווח האו"ם כי מספר הפליטים שנמלטים מהמדינה זינק פי שלושה. ארגון הסיוע לפליטים יצא בקריאה לאיסוף כמעט חצי מיליארד דולר כדי לסייע ל-710 אלף הפליטים שנמלטו לארצות שכנות.

הסרטון שמציג לכאורה את העיתונאי אוסטין טייס:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ