מכונית ממולכדת התפוצצה סמוך למתקן מודיעיני בדמשק

קרבות עזים פרצו לאחר מכן בין המורדים לכוחות הביטחון, ועד כה לא התקבלו דיווחים על פצועים או הרוגים. ביולי חוסלו שר ההגנה וסגנו

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

גורם רשמי בסוריה מסר כי מחבל שנהג במכונית תופת התפוצץ הערב (שני) סמוך למתקן מודיעיני בהאראסטה, פרבר של הבירה דמשק. עד כה לא התקבלו דיווחים על הרוגים או פצועים בפיצוץ.

ערוץ הטלוויזיה "אל איחבאריה", הנאמן למשטר, דיווח כי הפיצוץ נשמע היטב בכל רחבי העיר, ולאחריו פרצו קרבות עזים בין המורדים לבין כוחות הביטחון. עד עתה אף ארגון או קבוצה לא לקחו אחריות לפיצוץ.

אם כוחות המורדים הם אלו שביצעו את הפיגוע, זהו הישג נוסף מהימים האחרונים שהם יכולים לרשום לזכותם. שלשום, לפי דיווחים, השתלטו המורדים על עיירה בצפון המדינה, ולכדו את בן דודו של אסד. ביום שישי דיווחו המורדים כי הצליחו להשתלט על בסיס נ"מ ואף להפיל מסוק צבאי.

בשבוע שעבר התפוצצו שלושה מטעני חבלה באחת הכיכרות המרכזיות באזור הנמצא בשליטת כוחותיו של הנשיא בשאר אסד בעיר חאלב. הטלוויזיה הסורית דיווחה על 40 הרוגים ו-72 פצועים ועל נזק רב שנגרם לאזור.

ערוץ הטלוויזיה הפרו-ממשלתי דיווח כי המטענים הופעלו בכיכר סעדאללה אל-ג'ברי שבמערב חאלב, העיר שבמערבה שולטים כוחות אסד ובמזרחה המורדים. בשידור נראו גופותיהם של ארבעה אנשים, ביניהן אחת שחולצה מבין הריסות בניין. אחדים מבנייני הקומות באזור ניזוקו. צבא סוריה החופשי לקח אחריות על הפיגוע, ודיווח כי פגע במטה הביטחון שאמון על זרועות המודיעין בחאלב.

בסוף ספטמבר אירעו לפחות שני פיצוצים עזים במטכ"ל הסורי שברובע אבו-רומנה במרכז דמשק. לאחר הפיצוצים התנהלו חילופי אש בין חייליו של אסד לכוחות של המורדים. עדי ראייה סיפרו כי רגעים ספורים לאחר הפיצוצים הגיחו מורדים חמושים והחלו לירות ולהשליך רימונים לעבר המתחם, בעוד החיילים ששהו באזור החלו לרוץ בפאניקה.

בחודש יולי הצליחו המורדים להוציא לפועל פיגוע בבניין מטה הביטחון הלאומי בדמשק. בפיגוע נהרגו, בין היתר, שר ההגנה, הגנרל דאוד עבדאללה ראג'חה, וסגנו, גיסו של אסד, אסף שווכאת, ושר הפנים, מוחמד אל-שאער.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ