יורים ומצלמים |

המורדים בסוריה השביתו 62 מטוסי קרב וסיפקו תיעוד בזמן אמת

עשרות סרטוני וידיאו של פיצוץ מטוסי קרב של הצבא הסורי הועלו בחודשים האחרונים לרשת. עבור המורדים מדובר באות להצלחה אסטרטגית גדולה

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

המורדים בסוריה יירטו היום (שבת) מטוס קרב נוסף של צבא אסד. בכך הגיע ל-62 מספר מטוסי הקרב שהפילו המורדים הסורים בשבעת החודשים האחרונים. כמעט כל היירוטים גם תועדו בתצלומי וידיאו שפורסמו ברשת האינטרנט. על פי הנתונים שפרסם צבא המורדים הסורי היום, 41 מהמטוסים יורטו תוך כדי טיסה, ו-21 מטוסים נוספים פוצצו בתקיפות של המורדים על שדות תעופה צבאיים ברחבי המדינה.

הדיווח האחרון הוא על הפלת מיג שהפגיז את העיירה חאן אל עסל, בפרבר המערבי של חאלב. לטענת המורדים, המטוס סיפק גיבוי אווירי לכוחות הסדירים שביצעו מתקפה כבדה על הקרקע. הידיעה על הפלת המטוס קיבלה אישור גם מקצין שערק ואימת את הדברים בשיחה עם כתב סוכנות הידיעות הצרפתית. דיווח שלא קיבל אימות ממקור נוסף הן טענות שהעלו מורדים סורים כי על פי עדי ראייה טיס המיג שהופל הוא צפון קוריאני.

במקביל, הודיעו שתי חטיבות של המורדים הסורים כי השתלטו היום על בסיס של חיל האוויר הסורי ובמקום נתפסו טילים נגד מטוסים ואמצעי לחימה רבים. גם הדיווח הזה לווה בסרטון וידיאו.

תיעוד מטוסים שהפילו המורדים הסורים

תיעוד נוסף של המטוס שהופל היום סמוך לחאלב

המורדים הסורים מתעדים הפלת מסוק בשבוע שעבר, ומשתלטים על בסיס נ"מ

עבור המורדים, השגת שליטה על נשק נגד מטוסים והפלת מטוסים הם אותות להצלחה אסטרטגית גדולה מאחר שאין להם שום יכולת צבאית בשמיים. אחת הטענות של המורדים נגד מדינות המערב ומדינות ערב התומכות בהפלת משטרו של אסד היא שאינן מעבירות לידיהם נשק נגד מטוסים שיכול לחזק מאוד את מעמדם בקרבות מול הצבא הסדיר. לפי ארגוני זכויות האדם בסוריה, לפחות 124 בני אדם נהרגו היום במדינה מאש כוחות הצבא הסורי, רובם בדמשק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ