מנהיג האחים המוסלמים במצרים: נדרש ג'יהאד כדי לשחרר את ירושלים

בדרשה השבועית שלו קרא ראש התנועה להשיב את ירושלים ומסגד אל אקצא לידי המוסלמים. "הציונים מבינים רק כח", כתב

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מנהיג תנועת האחים המוסלמים במצרים, מוחמד בדיע, קרא בסוף השבוע למוסלמים בארצו ובעולם הערבי לפתוח בג'יהאד כדי לשחרר את ירושלים ומסגד אל אקצא ולהחזירם למוסלמים.

בדרשה השבועית שמפרסם בדיע, הוא כתב כי "החזרת מסגד אל אקצא למוסלמים לא תתבצע במסדרונות האו"ם וכי ישראל לא תיסוג אלא לאחר שתקבל מכות.

"הציונים מבינים רק כוח...זה יהיה רק באמצעות הג'יהאד הקדוש והקרב מצד כוחות ההתנגדות. ביום בו ישראל תדע שאנו נוקטים במדיניות הזו ומניפים את דגל הג'יהאד ויוצאים לשדה הקרב, אז ישראל תירתע ותבלום את עריצותה", כתב.

בדיע הוסיף וקרא לאחדות האומה האסלאמית למען ירושלים ופלסטין לאחר שלטענתו היהודים "שפכו את דמם של המוסלמים ופגעו במקומות הקדושים, ועכשיו רוצים לחלק את מסגד אל אקצא ולהפוך את המתחם לבית תפילה ליהודים".

יש לציין כי דבריו של בדיע נאמרו על רקע המבצע הצבאי שנמשך בסיני ובו כוחות הצבא המצרי רודפים כוחות סלפים וג'יהאדיסטיים בחצי האי. המבצע מתבצע בהוראת הנשיא מוחמד מורסי, הנמנה על תנועת האחים המוסלמים שבראשה עומד בידע.

דובר תנועת האחים המוסלמים, ד"ר מוחמד גוזלאן, ניסה להנמיך את הלהבות ובתגובה שמסר לעיתון "א-שרק אלאווסט" היוצא לאור בלונדון אמר כי בין ירושלים וקהיר יש הסכם ש"מצרים הרשמית מחויבת בו". לטענתו, הפרשנות לדברי בדיע צריכה להיות שמצרים והאומה המוסלמית רוצים להחזיר את הזכויות שלהם במלואן בדרכי שלום, ואם לא יישאר פתח למשא ומתן אז אין דרך אחרת פרט להפעלת כוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ