אב מצרי טוען: גזזו את שיער בתי כי לא לבשה כיסוי ראש

ארגוני זכויות אדם מודאגים מהתקרית, וטוענים כי עליית "האחים" חיזקה את הקיצונים: "פעולות פוגעניות מקובלות אם הן מוסברות כהגנה על האיסלאם"

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

מורה במצרים גזזה את שיערן של שתי תלמידות בנות 12, כעונש על כך שלא חבשו כיסוי ראש מוסלמי - כך טוען אבי אחת התלמידות. התקרית מעוררת דאגות על מצב זכויות האדם במדינה, ומהווה הוכחה נוספת להתחזקותם של הקיצונים. האב הגיש תלונה ב-10 לאוקטובר במשרד התובע הכללי של מחוז לוקסור, שם אירעה התקרית. מושל המחוז כינה אותה "מבישה" ואמר כי המורה הועברה לבית ספר אחר.

לטענת האב, המורה הכריחה את הבנות לעמוד עם הידיים מעל ראשיהן, ובמשך שעתיים גזזה את שיערן. המורה עצמה, אמן אבו בקר, אמרה לעיתון המצרי "אל אהראם" כי היא לא גזזה "יותר משני הסנטימטרים". העיתון פרסם את תמונתה, בה היא נראית עטופת ניקאב - לבוש המכסה את הגוף כולו, מלבד העיניים.

התקרית מתרחשת בצל ויכוח ער במצרים על מקומה של הדת בחוקה החדשה של מצרים, המתגבשת בימים אלה. הליברלים והמיעוטים הדתיים במדינה מודאגים מכוחם הרב של האיסלאמים בוועדה לניסוח החוקה.

ילדות מצריות ליד אימותיהן המתפללות, בחודש הרמדאן השנהצילום: אי-פי

ארגוני זכויות אדם במצרים טוענים שמוסלמים שמרנים מרגישים מעודדים מעליית האחים המוסלמים לשלטון ומכניסת הסלפים הקיצונים לפרלמנט, וכעת הם מנסים לכפות את ערכיהם על שאר התושבים.

זיאד עבדל טאווב, מהמכון לזכויות אדם בקהיר, אמר כי התקרית מדאיגה אך לא מפתיעה. "התחושה הכללית היא שכל פעולה פוגענית מקובלת, כל עוד היא מוסברת כהגנה על האיסלאם", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ