עשרות הרוגים בשני פיצוצים ברחבי סוריה

ארגוני אופוזיציה מדווחים על 50 אנשי צבא הרוגים בפיצוץ במחוז חמה. בפיצוץ אחר ברובע מאזה בדמשק, הסמוך לארמונו של אסד, נהרגו 11

אבי יששכרוף
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף
רויטרס

לפחות 50 מאנשי כוחות הביטחון הסורי נהרגו היום (שני) בפיצוץ מכונית תופת סמוך למפקדה של הצבא ליד העיר חמה. הארגון האיסלאמי א-נסרה, המזוהה עם אל-קאעדה, לקח אחריות על הפיגוע. הטלוויזיה בסוריה דיווחה כי אכן אירע פיצוץ, אולם ציינה כי נהרגו בו רק שני בני אדם. הארגון הסורי לזכויות אדם, שבסיסו בבריטניה דיווח כי מחבל מתאבד נסע עם רכב ממולכד לאזור הבסיס הצבאי, ופוצץ עצמו. ארגון א-נסרה הוא ארגון סלפי, שלקח בעבר אחריות על פיגועים אחרים.

לפי דיווח נוסף שנמסר אף הוא על ידי הארגון הסורי לזכויות אדם, נהרגו 11 בני אדם בפיצוץ בפרבר של דמשק. הטלוויזיה הסורית אישרה את הדיווח ושידרה תמונות מהאירוע, ובהן נראו ילדים שנפגעו. השכונה שבה אירע הפיצוץ ידועה כמקום שבו גרים תומכים בולטים של הנשיא בשאר אסד.

הפיצוץ בדמשקצילום: אי-אף-פי

מוקדם יותר היום, הפציץ חיל האוויר הסורי מטרות במחוז אידליב. בהפצצות נהרגו 20 מהמורדים, ובהם מפקד בכיר. רוב מחוז אידליב נמצא בידיהם של המורדים, ואולם כוחותיו של אסד החלו באחרונה להתקיף את האזור מהאוויר, וכך הם מסבים נזק רב לכוחות המורדים

במקביל אמר שר החוץ הרוסי סרגי לוורוב בראיון לעיתון אל אהראם המצרי כי רוסיה ממשיכה לספק נשק לסוריה על פי חוזים ישנים עוד מתקופת ברית המועצות.  לדבריו, "אין בזה שום הפרה של החוק הבינלאומי. מי שמפר את החוק הם המדינות שמספקות נשק לגורמי האופוזיציה שחלקם מזוהים עם אל-קאעדה".

מוקדם יותר הודיע דובר המועצה הצבאית העליונה של המורדים בסוריה כי כל הכוחות הפועלים נגד המשטר סיכמו על תיאום הפעולות בחמש חזיתות ברחבי המדינה וכי הודעה מפורטת על הסיכומים צפויה להיות בשעות הקרובות. לפי הדובר לאוי אל מקדאד, רוב הלוחמים הפועלים תחת השם צבא סוריה החופשי וכל הפלוגות האחרות יהיו כפופות להנהגה אחידה וכי הדברים סוכמו בשיחות קדחתניות שהתקיימו בשבועות האחרונים על מנת להציג חזית אחידה בכל הקשור למליציות החמושות הנאבקות בצבא הסדיר של אסד.

גורם בכיר במועצה הצבאית ציין כי ההחלטה התקבלה על רקע הביקורת הגוברת מצד מדינות המערב כי לצבא המורדים אין הנהגה אחידה וכי מיליציות הפועלות בסוריה אינן כפופות לצבא המורדים וחלקן מזוהים עם הגי'האד העולמי ואל-קאעדה, דבר שמונע מאותן מדינות לספק נשק אסטרטגי שיוכל לשבור את העליונות של הצבא הסדיר.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ