לאחר 80 שנה: דיילות בחברת התעופה המצרית יוכלו ללבוש חיג'אב

לראשונה בתולדותיה אישרה חברת איג'יפטאייר לעובדותיה חופש לבחור כיצד להתלבש. בחוגים הליברליים חוששים כי זהו צעד נוסף בדרך לכפייה דתית

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

כחודשיים לאחר שראו לראשונה על מסך הטלוויזיה קריינית חדשות ולראשה חיג'אב, התבשרו אתמול (ראשון) תושבי מצרים – ובייחוד אלה מהם הטסים בחברת התעופה הלאומית "איג'יפטאייר - כי בקרוב מאוד יוכלו לקבל שירות מדיילות העוטות כיסוי ראש.

אתמול הודיעה חברת התעופה כי לראשונה מאז הקמתה בשנת 1932, כל דיילת שתחפוץ בכך תזכה ביותר חופש בבחירת המלתחה שלה לטיסות. המגבלות שהוטלו עד כה על לבוש הדיילות נבעו מהצורך של המדינה להדגיש את אופייה החילוני.

סמנכ"ל איג'יפטאייר, עבד אל עזיז פאדל, אמר אתמול לעיתונאים בקהיר כי בשלב ראשון תתאפשר לבישת כיסוי הראש רק בטיסות למדינות ערב - ורק בשלב מאוחר יותר תורחב אפשרות זו גם לשאר יעדי החברה. אז, הוסיף פאדל, יוכלו הדיילות ליהנות מחיג'אב בעיצוב מיוחד, שעליו שוקדת החברה, שיתווסף למדים חדשים שיתאימו לדרישות הדיילות. בחברה הבהירו כי שינוי המדיניות לא ילווה בחובה ללבוש את כיסוי הראש, וזו תישאר החלטה פרטנית של דיילות החברה.

מטוס של חברת איג'יפטאיירצילום: אי–פי

יצויין כי מאז כניסתו של מוחמד מורסי איש תנועת האחים המוסלמים, לתפקיד הנשיא, הוא הבהיר לא אחת כי מצריים תישאר מדינה חילונית ביסודה ולא תהיה כל כפיה דתית בה. ואולם, בחוגים ליברליים וחילוניים, וכן בקרב הנוצרים הקופטים, יש המביעים דאגה מצעדים אלו וחוששים שבעתיד הם אף יובילו לכפייה הדתית שאותה פוסל היום הנשיא מכל וכל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ