פקיסטאן: בוטלה תביעה נגד נערה נוצרית שהואשמה בשריפת דפי קוראן

הנערה כמעט ונשלחה אל הגרדום אחרי שאימאם מוסלמי פברק ראייה בניסיון להפליל אותה ולהצית מתיחות דתית. כעת, הוא זה שעומד למשפט

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

בית משפט בפקיסטאן ביטל הבוקר (שלישי) תביעה שהוגשה לפני כארבעה חודשים נגד רימשה מסיח, נערה נוצרית בת 14, בגין חילול כתבי קודש. המקרה התפרסם ברחבי העולם אחרי שמסיח הואשמה על ידי אימאם מוסלמי בכפרה בשריפת דפי קוראן על לא עוול בכפה, ומצאה את עצמה מול אישומים היכולים להוביל לגזר דין מוות. 

כתוצאה מהאשמות המטיף נעצרה מסיח והוחזקה בכלא בעיר רוואלפינדי. מעצרה עורר מתיחות בין הרוב המוסלמי למיעוט הנוצרי במדינה. מאות מתושבי השכונה בה מתגוררת מסיח בפרברי איסלאמבד נמלטו מבתיהם מחשש לפרעות של ההמון המוסלמי. גם בני משפחתה של מסיח, הסובלת ככל הנראה ממגבלה שכלית ו-IQ נמוך, קיבלו איומים ברצח ונאלצו לרדת למחתרת.

כשלושה שבועות אחרי מעצרה שוחררה מסיח בערבות, דבר נדיר מאוד כשמדובר בסוגייה רגישה כמו חילול האיסלאם בפקיסטאן. עיקר הביקורת הציבורית מופנת כעת אל האימאם, שהועמד למשפט בגין שתילת ראיות וניסיון לעשות שימוש לרעה בחוק.

מסיח מובלת למסוק. פעילים הביעו חשש לבטחונהצילום: אי-אף-פי

המקרה חיזק מאוד את הטענות לפיהן השימוש בחוק נגד חילול האיסלאם נעשה לעתים קרובות מדי מתוך כוונה לרדוף מיעוטים. חקירת המשטרה העלתה כי האימאם, חאפז מוחמד חאלד צ'ישטי, "תפר תיק" למסיח בכוונה תחילה ומסר למשטרה דפי קוראן שרופים כראייה נגדה.

"אני מברך על החלטת בית המשפט", אמר פול באטי, חבר הממשלה הנוצרי היחיד בפקיסטאן לסוכנות הידיעות הצרפתית, "המקרה הזה ישפר את תדמיתה של פקיסטאן בעולם ויראה שיש אצלנו צדק לכל ושהחברה הפקיסטאנית מקדמת סובלנות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ