לוגו אי-פי
אי-פי
לוגו אי-פי
אי-פי

ארגון נאט"ו הודיע היום (רביעי) כי טורקיה ביקשה לפרוס טילי פטריוט להגנה מפני טילים ומטוסים בשטחה, כדי לסייע בהתמודדות עם התקפות אפשריות מסוריה. פריסת מערכת טילי הפטריוט יכולה לחזק את יכולות ההגנה האווירית של טורקיה, אמר היום מזכ"ל הברית הצפון אטלנטית אנדרס פוג ראסמוסן. לדבריו, הארגון ישקול את הבקשה שיכולה לסייע להרגעת הרוחות באזור.

סוריה הודיעה היום כי חיילי הצבא הרגו עשרות "טרוריסטים" בפרבר הסמוך לבירה דמשק, שבו התרחשו בימים האחרונים חילופי אש עזים. עם זאת, אמש הצליחו המורדים לכבוש בסיס צבאי גדול בצפון המדינה והשתלטו על כ-50 טנקים, כלי רכב משוריינים ומשאיות מלאות בתחמושת, שיכולים לחזק את כוחם במאבק נגד משטרו של נשיא סוריה, בשאר אל-אסד.

כ-20 חיילים סורים נשבו בהשתלטות על הבסיס. המורדים לא אפשרו לעיתונאים לבקר את השבויים ולשוחח עמם. לדברי אחד ממפקדי המורדים, בכל התקיפות עד כה לא הצליחו המתקוממים להשיג מלאי נשק כמו בפשיטה הנוכחית על הבסיס הצבאי. לדבריו, הנשק יחולק בין קבוצות מורדים ברחבי המדינה.

חיילים טורקים ליד גבול סוריהצילום: אי–פי

עם זאת, למרות הצלחותיה, האופוזיציה בסוריה מפולגת ולאחרונה הכריזו פלגים איסלאמיים המורדים בסוריה, שכוחם הולך ומתחזק, על התנגדותם לקואליצית המורדים שהוקמה החודש בכינוס בקטאר, ועל כוונתם להקים מדינה איסלאמית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ