כמות גדולה של נשק מלוב נתפסה בדרך לסיני

אל אהראם: כוחות ביטחון במצרים לכדו 185 ארגזי תחמושת, שככל הנראה יועדו לגורמים עבריינים בסיני. משפחות מעזה חוששות שלא יתנו להן לבקר קרובים בכלא הישראלי

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

כוחות הביטחון המצריים באזור סואץ תפסו כמות גדולה של נשק ותחמושת שהיתה בדרכה לחצי האי סיני, לאחר שהוברחה מלוב. על פי דיווח בעיתון אל-אהראם נתפסו 185 ארגזים של כדורים ותחמושת נגד טנקים ומטוסים, מטענים רבי עוצמה ופצצות אר-פי-ג'י. כוחות הביטחון המצריים מעריכים כי המשלוח היה מיועד לגורמים עבריינים השוהים בחצי האי סיני. שלושה מהמבריחים נלכדו, והם הודו כי תכננו להעביר את הנשק דרך מעבר יבשתי לחצי האי סיני. השלושה היו אמורים לקבל 3,000 לירות מצריות תמורת ההעברה, למרות ששווי העסקה נאמד ב-20 מיליון לירות.

יש לציין כי בשבועות האחרונים מגבירים כוחות הביטחון במצרים את פעילותם באזור סיני ובמעברים לחצי האי, וכמה פעמים הצליחו לתפוס נשק ואמל"ח. גורם מצרי ציין כי הגברת הפיקוח החלה לאחר הפיגוע נגד בסיס משמר הגבול המצרי באוגוסט, וכי כוחות הביטחון ממשיכים בפעילות זאת.

בהבנות על הפסקת האש בין ישראל וחמאס התחייבה ממשלת מצרים להגביר את סידורי הביטחון על מנת למנוע הברחת נשק לרצועה, למרות שחמאס מכחיש כי סוגיית הברחת הנשק כלולה בהבנות.

חיילים מצרים ברפיח, סמוך למעבר לעזהצילום: רויטרס

אתמול (שני) החלו מגעים בין נציגי ממשלת חמאס בעזה לבין נציגי המודיעין המצרי בעניין יישום ההבנות ופתיחת המעברים לרצועה. מקור מצרי בכיר אמר לעיתון אל קודס אל ערבי כי המשא ומתן לא מוגבל בזמן וכי הצדדים ייפגשו וידונו בסוגיות שהועלו בהבנות כדי להביא ליישומן בהקדם.

במקביל משפחות של אסירים פלסטינים מרצועת עזה הביעו אתמול חשש מהפסקת הביקורים לאסירים בעקבות מבצע עמוד ענן. במסגרת ההבנות שגובשו בעקבות שביתת הרעב של האסירים הסכימה ישראל לאפשר למשפחות לבקר בבתי הסוהר, וזה כמה חודשים מגיעים בכל יום שני נציגי 50 משפחות לבתי סוהר בישראל בסיוע ותיאום עם הצלב האדום הבינלאומי. משפחות טענו כי אתמול לא הותר להם לבקר את קרוביהם למרות הפסקת האש, וכי הביקור לא התקיים גם בשבוע שעבר, במהלך המבצע. משב"ס (שירות בתי הסוהר) נמסר כי הביקורים הופסקו בשל מבצע עמוד ענן ובשבוע הבא יחזרו הביקורים לסדרם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ