מיליוני מצרים מצביעים במשאל העם על החוקה החדשה

בעקבות ההיענות הגבוהה בחלקה הראשון של ההצבעה הוחלט להאריך את משך ההצבעה בשעתיים. לעת עתה אין הפרות סדר משמעותיות

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

מיליוני אזרחים מצרים החלו להצביע הבוקר (שבת) במשאל העם על קבלת החוקה החדשה. בעקבות ההיענות הגבוהה הודיעה בשעות הצהריים הוועדה האחראית על המשאל כי ההצבעה שעת סגירת הקלפיות נדחתה בשעתיים, ואלה ייסגרו רק בתשע בערב. היום נערך המשאל בעשרה מחוזות במדינה – בעיקר במרכזיים שבהם, לרבות קהיר ואלכסנדריה – ורק ביום שבת הבא יושלם ההליך עם התחדשות ההצבעה ביתר המחוזות.

כדי להוציא את תומכיהם מהבית אל הקלפיות נעזרה תנועת האחים המוסלמים גם בפייסבוק ובטוויטר. "מאחורי הפרגוד תחשבו על רצון האל, ומה טוב לאומה האסלאמית", כתב אחד הבכירים. למעט מקרים ספורים של קטטות מחוץ לקלפיות, לעת עתה עוברת ההצבעה בשקט יחסי, כאשר ההליך מפוקח על ידי שופטים ומאובטח על ידי המשטרה המקומית. זאת, בשונה מהבחירות לנשיאות המדינה, שאותן אבטח הצבא המצרי.

לצד הנשיא מוחמד מורסי והמועמד לשעבר עמרו מוסא, גם ראש הכנסייה הקופטית  האפיפיור תוואדרוס תאודורוס השני. מעשה זה מהווה הכרזה של הזרם הקופטי כי אינו מחרים את המשאל וקריאה לקחת בו חלק. מוסא הנמנה על ראשי חזית ההצלה הלאומית - שמאגדת את רוב פלגי האופוזיציה – אמר בצאתו מהקלפי כי הצביע נגד החוקה החדשה.

תור לקלפי באלכסנדריה, היוםצילום: אי–פי

"אל תנצלו את במות המסגדים כדי להשפיע על הציבור שייתמוך במשאל העם", אמר מוסא לאיש האחים המוסלמים שהיה במקום. "זהו משאל עם שבמחלוקת ואסור שהוא יעבור בהצבעה היום והעם המצרי יתבע לתקן את החוקה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ