בצל עימותים בין תומכי מורסי למתנגדיו, מיליוני מצרים מצביעים על החוקה החדשה

כ-68 פצועים במהומות באלכסנדריה בין תומכי הנשיא למתנגדיו. תוצאות בלתי רשמיות מהסיבוב הראשון במשאל העם: 56% תומכים בחוקה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מיליוני אזרחים מצרים משתתפים היום (שבת) בשלב השני והסופי של משאל העם על קבלת החוקה החדשה, אותה ניסחו הנשיא מוחמד מורסי ואנשיו מתנועת האחים המוסלמים. ועדת הבחירות המרכזית במדינה מדווחת כי הליך ההצבעה ב-17 המחוזות המשתתפים היום בהצבעה מתנהל כסדרו, למעט הפרות סדר ספורות. מתוצאות בלתי רשמיות של השלב ההצבעה הראשון עולה כי 56% מהמצביעים תומכים בחוקה ואילו 43% הצביעו נגד.

כרבע מיליון אנשי אבטחה נפרסו במוקדי ההצבעה ברחבי המדינה בניסיון לשמור על הסדר, זאת לאחר שאתמול אירעו עימותים באלכסנדריה בין תומכי מורסי לבין מתנגדיו. בכלי התקשורת הערביים פורסם כי בעימותים אתמול באלכסנדריה נפצעו כ-68 בני אדם. לפי הדיווחים, כוחות המשטרה פיזרו את המתעמתים משני הצדדים בעזרת ירי גז מדמיע.

כמו בשלב הראשון של ההצבעה, שנערך בשבוע שעבר, גם היום נראו ברחבי המדינה טורים ארוכים של אזרחים הממתינים להצביע. בשבת שעברה התקיים השלב הראשון במשאל העם ב-10 המחוזות הראשונים, בהם הערים הגדולות קהיר ואלכסנדריה, והיום יושלם הליך ההצבעה בשלב השני. במקביל, בית המשפט לענייני חוקה קיבל אלפי ערעורים על השלב הראשון ואמור לדון בחוקיות משאל העם.

בשבוע שעבר הצהירו דוברים מטעם האחים המוסלמים והתנועות האיסלאמיות התומכות במשאל העם כי התוצאות הראשונות מצביעות על ניצחון לתומכים בחוקה. פרשנים מצרים בכירים, שחלקם נמנים על שורות האופוזיציה, ציינו כי תוצאות המשאל לא יכריעו את המחלוקת וכי בסופו של דבר ההכרעה לא תיתנן בקלפיות, אלא בכיכר תחריר.

המועמד לנשיאות לשעבר, עמרו מוסא, המתנגד לחוקה החדשה, אמר בשבוע שעבר לאחר שהצביע: "אל תנצלו את במות המסגדים כדי להשפיע על הציבור שייתמוך במשאל העם. זהו משאל עם שבמחלוקת ואסור שהוא יעבור בהצבעה. העם המצרי תובע לתקן את החוקה".

5 מתוך 5 |
עימותים בין מפגינים והמשטרה באלכסנדריה, אתמול
1 מתוך 5 |
קלפי בקהיר, היום
2 מתוך 5 |
מתפרעים באלכסנדריה, אתמול

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ