על רקע משבר החוקה |

סגן נשיא מצרים הודיע על התפטרותו

מחמוד מקי, שופט במקצועו, אמר כי הפוליטיקה לא תואמת את טבעו. גם נגיד הבנק המרכזי של מצרים הודיע על התפטרותו

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

ההצבעה על משאל העם המצרי תסתיים הערב (שבת), אך עוד לפני שמתבררות התוצאות, גל התפטרויות שוטף את הצמרת במדינה. הטלוויזיה המצרית דייוחה כי סגן נשיא מצרים, מחמוד מכי, התפטר היום מתפקידו. אזרחי המדינה יסיימו היום להצביע במשאל העם על החוקה המצרית החדשה והשנויה במחלוקת, שבסיסה איסלאמי. 

מכי, שופט במקצועו, אמר כי בכוונתו להתפטר אם תאומץ החוקה, שמבטלת למעשה את משרת סגן הנשיא. עם זאת, נראה כי התנהלות הנשיא מוחמד מורסי ואנשיו מתנועת האחים המוסלמים היא שהביאה את מכי להתפטר. בהודעה מטעמו שהוקראה בטלוויזיה המצרית כתב סגן הנשיא היוצא כי הגיש את התפטרותו כבר לפני חודש, אך המתיחות הפנים-מצרית גרמה לו להישאר בתפקידו עד עכשיו. "הבנתי לפני זמן מה שהעיסוק הפוליטי אינו תואם את טבעי, כשופט", מסר מכי.

הערב התפרסמו דיווחים כי גם נגיד הבנק המרכזי של מצרים פארוק אל-אוקדה התפטר. לפי הדיווח בטלוויזיה המצרית, סיבת ההתפטרות אינה ידועה. זמן קצר לאחר הפרסום, הודיעה ממשלת מצרים כי הדיווח שגוי ואל-אוקדה נשאר בתפקידו.

מיליוני אזרחים מצרים משתתפים היום בשלב השני והסופי של משאל העם על קבלת החוקה החדשה, אותה ניסחו הנשיא מורסי והאחים המוסלמים. ועדת הבחירות המרכזית במדינה מדווחת כי הליך ההצבעה מתנהל כסדרו, למעט הפרות סדר ספורות. מתוצאות בלתי רשמיות של השלב ההצבעה הראשון עולה כי 56% מהמצביעים תומכים בחוקה ואילו 43% מתנגדים לה.

הקלפיות ברחבי מצרים היו אמורות להסגר בשעה 19:00, אך במהלך היום נדחתה שעת תום ההצבעה ל-23:00. תוצאות משאל העם צפויות להתקבל רק ביום שני.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ