לוגו רויטרס
רויטרס

בתום שבוע של מחאות אלימות, הקטלניות ביותר מאז נכנס הנשיא המצרי מוחמד מורסי לתפקידו, נפגשו היום (חמישי) נציגי הפלגים הפוליטיים המסוכסכים במדינה. הצדדים נפגשו לאחר שזומנו לשיחה על ידי ראש אוניברסיטת אל-אזהר, המוסד ללימודי הדת המוסלמי-סוני החשוב בעולם, שקרא להם להפסיק את האלימות. בעימותים, שפרצו בסוף השבוע שעבר, נהרגו עד כה כמעט 60 בני אדם.

בפגישה השתתפו נציגים בכירים של תנועת האחים המוסלמים של מורסי ומתנגדיהם החילונים, שדחו עד כה את בקשות הנשיא לכינון שיחות. "דיאלוג לאומי שבו משתתפים כל הגורמים בחברה המצרית, ללא יוצאים מן הכלל, הוא הדרך היחידה לפתור את הבעיות ולהתגבר על המחלוקות", אמר ראש המוסד, השייח אחמד א-טייב. הוא הוסיף כי "לעשייה הפוליטית אין קשר לאלימות או חבלה. עתיד המדינה ורווחת האזרחים תלויים בכיבוד שלטון החוק".

מנהיגי המפלגות הפוליטיות המרכזיות חתמו בפגישה על מסמך המתנער מהאלימות, דיווח אחד המשתתפים בפגישה, אחמד מאהר מתנועת המחאה "ה-6 באפריל", בחשבון הטוויטר שלו. ההתערבות של מוסד אל-אזהר בנושא פוליטי היא חריגה והגיעה בהמשך לאזהרתו של שר ההגנה המצרי ביום שלישי, שטען כי העימותים עלולים להביא להתמוטטות המדינה.

עימותים במצרים, השבועצילום: רויטרס

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ