תוניסיה: משבר חמור בין ראש הממשלה למפלגתו

רה"מ חמאדי אלג'באלי הודיע על התפטרותו מהנהגת מפלגת השלטון, לאחר שסירבה לתמוך בהחלטתו לפזר את הממשלה. המהומות במדינה נמשכות

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

המשבר הפוליטי בתוניסיה הולך ומעמיק עם הודעתו של ראש הממשלה חמאדי אלג'באלי על התפטרותו מהלשכה המדינית של מפלגת השלטון האסלאמית. המהלך בא כתגובה לסירובה של המפלגה לתמוך בהחלטתו לפזר את הממשלה הנוכחית ולהרכיב במקומה ממשלת מומחים. מאחורי יוזמת ראש הממשלה עומד ניסיון לחלץ את המדינה מהמשבר הפוליטי-כלכלי העמוק שבו היא שרויה מזה חודשים ואשר התפרץ השבוע בעקבות ההתנקשות במנהיג האופוזיציה, שוקרי בלעיד. 

אלג'באלי הודיע היום (שבת) כי אם ניסיונו להרכיב ממשלה חדשה ייכשל, בכוונתו לפנות לנשיא המדינה כדי שיטיל על מועמד אחר להרכיב את הממשלה. במקביל הודיעו מפלגות הקואליציה האסלאמיות כי הן מתנגדות להודעת ראש הממשלה ויפעלו להקמת ממשלת אחדות לאומית.

היום (שבת) הפגינו אלפים מתומכי מפלגת השלטון "א-נהדה" במרכז תוניס תחת אבטחה כבדה, מחשש למהומות והתנגשויות עם פעילי האופוזיציה. מאז נרצח בלעיד מפגינים רבבות ברחובות הבירה ובמוקדים נוספים ברחבי תוניסיה נגד הנהגת המדינה. במספר ערים ניסו המפגינים להתפרץ למשרדים של מפלגת השלטון והתעמתו עם כוחות הביטחון שבתגובה ירו לעברם רימוני גז ורימוני עשן.

זירת ההתנקשות, מחוץ לביתו של בלעידצילום: אי–פי

מנהיג מפלגת השלטון, ראשד אלג'נושי, טען כי גורמים באופוזיציה מנסים להוביל "מהפכת נגד" שתביא להפלת ההנהגה האסלאמית במדינה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ