דיווח: הבכיר האיראני חוסל בתקיפה הישראלית לפני כשבועיים

על פי הדיווח בלבנון, הגנרל שאטרי ממשמרות המהפכה היה מהממונים על מעבר השיירה שהותקפה מסוריה ללבנון; הוא פעל שם בזהות בדויה

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

אתר חדשות סורי המזוהה עם האופוזיציה טוען כי הבכיר האיראני חסן שאטרי, נהרג במהלך ההפצצה הישראלית לפני כשבועיים על שיירה שהיתה בדרכה מסוריה ללבנון.
על פי הדיווח באתר, שנסמך על מה שהגדיר מקורות מיוחדים, שאטרי היה מבין האישים שדאגו להעברת השיירה והעיכוב בהודעה על מותו נובע מהשלכות מידע כזה, שמהווה הוכחה נוספת למעורבות איראנית באירועים בסוריה ולבנון. הדיווח לא מצטט אף גורם לבנוני, סורי או איראני ואין תגובה רשמית למידע מה שמותיר את מהימנות הדיווח בסימן שאלה.

על פי דיווחים קודמים, שאטרי נהרג השבוע על ידי המורדים הסורים. מקור סורי מהאופוזיציה אמר אתמול כי הגנרל חוסל במארב של המורדים, שעקבו אחריו בעת שיצא מדמשק ללבנון ופתחו באש לעבר הרכב בו נסע.

בטהראן התקיימה היום (חמישי) הלווייתו של הגנרל שאטרי. בלוויה השתתפו בכירים במשטר האיראני, בהם שר החוץ עלי אכבר סאלחי ומפקד משמרות המהפכה, מוחמד עלי ג'עפרי.

גנרל חסן שאטרי

ביומיים האחרונים התקבלו דיווחים סותרים מלבנון ואיראן על זהותו של הבכיר שחוסל. לפי שגרירות איראן בביירות ו"אל-מנאר", תחנת הטלוויזיה של חיזבאללה, מדובר ב"פקיד בתחום הפיתוח וראש הגוף האיראני לשיקום לבנון" שנהרג באזור הגבול, בדרכו מדמשק לביירות, בשם חוסאם ח'וש נויס. בהודעת השגרירות אף נטען כי הוא נהרג בידי כוחות האופוזיציה הסורית. לעומת זאת, אתר אינטרנט עצמאי באיראן שדיווח מוקדם יותר על התקרית טען כי מדובר במפקד "כוח קודס" של משמרות המהפכה בלבנון,שאטרי.

ואולם, בניגוד להודעת השגרירות האיראנית בלבנון, סוכנות הידיעות פארס דיווחה כי אכן היה זה שאטרי ש"נרצח על ידי שכירי חרב ותומכים בישות הציונית בדרך בין דמשק לביירות". דובר מטעם משמרות המהפכה, רמדאן שריף, אישר דיווח זה והודה כי שאטרי הוא הבכיר שחוסל.

בלבנון ובמערב העריכו לפני הודעת הדובר האיראני כי הבכיר החזיק בזהות כפולה ועבד, בדומה לאנשי ביטחון איראנים אחרים הפועלים בלבנון, במסווה של פקיד במסגרת ניסיונותיה של איראן לסייע לחיזבאללה לשקם את ההריסות במדינה אחרי מלחמת לבנון השנייה.

בכל הדיווחים תוארו של הבכיר היה זהה: מי שאחראי על יישום תוכנית לשיקום האזורים שנפגעו קשות במלחמת לבנון השנייה. לפי הודעת השגרירות, הבכיר פעל בדאחייה, פרבר דרומי של ביירות, ובעיירות ובכפרים בדרום לבנון ופעל רבות לשיקום בניינים, בהם בתי ספר, בתי חולים ובתי תפילה. הדמיון בהצגת הבכיר בדיווחים השונים חיזק את הערכות כי מדובר באותו אדם, המחזיק בזהות כפולה.
תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ