שוחררו חיילי האו"ם שנחטפו בידי המורדים הסורים; הם הועברו לירדן

מזכ"ל האו"ם, באן קי מון, בירך על שחרורם של 21 המשקיפים הפיליפינים וקרא לכל הצדדים בסוריה לכבד את חופש התנועה של כוחות השלום

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

21  המשקיפים הפיליפינים מכוח אונדו"ף על ידי מורדים סורים שוחררו והועברו לירדן. מזכ"ל האו"ם, באן קי מון, בירך הערב (שבת) על השחרור וקרא לכל הצדדים בסוריה לכבד את חופש התנועה של כוחות השלום.

אתמול הגיע לאזור צוות של פקחי האו"ם כדי לקבל את החטופים, אולם בשל החשיכה הוחלט לדחות את הפעולה. הבוקר הוכרזה הפסקת אש של שעתיים כדי לאפשר את העברת החיילים, אך כוח האו"ם לא הצליח להגיע לעיירה בשל הלחימה באזור. לבסוף הוחלט להעביר את החטופים אל הגבול הירדני.

המורדים לא הודיעו האם דרישותיהם בעניין נסיגת כוחות אסד ממרחב הכפר נענו. הצבא הסורי מפציץ את הכפר כבר כמה ימים, בטענה שבמקום מתבצרים מורדים. בצבא סוריה החופשי הגדירו את החטיפה כתקלה חמורה מצד מפקד שטח של המורדים.

משקיפי האו"ם בעמאן לאחר שחרורםצילום: רויטרס

מועצת הביטחון של האו"ם גינתה בשבוע שעבר בחריפות את המקרה. החטיפה היא הראשונה המתרחשת מאז החל אונדו"ף את משימתו באזור החיץ ברמת הגולן, כחודשיים לאחר חתימת הסכם הפסקת האש בין ישראל וסוריה במארס 1974. כיום מונה הכוח 1,011 חיילים מאוסטריה, קרואטיה, הודו והפיליפינים.

שגריר סוריה באו"ם, ד"ר בשאר אל ג'עפרי, האשים הלילה את ישראל בסיוע למורדים באזור הגולן ואמר כי היא מנצלת את אזור החיץ כדי להעביר סיוע לטרוריסטים. הוא דחה את הטענה כי הצבא מפציץ אזרחים באזור הגולן, ואמר כי הוא מתקיף מעוזי מורדים בלבד.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ