עצומה בפרלמנט הירדני לשחרור החייל שרצח את הנערות הישראליות בנהריים

חברים בפרלמנט מעריכים כי מדובר בצעד הפגנתי וכי הרשויות והמלך לא יאשרו את חנינתו של אחמד דקמסה שנידון לשבעה מאסרי עולם

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

110 חברי הפרלמנט הירדני חתמו על דרישה לשחרר מהכלא את אחמד מוסא דקמסה, חייל בצבא ירדן שיירה למוות בשבע נערות ישראליות שהיו בטיול עם בית ספרן בנהריים ב-1997. עם זאת, חברי פרלמנט בירדן הביעו ספק באפשרות לשחרר את דקאמסה, המרצה עונש של מאסר עולם.

חברי הפרלמנט הודו שמדובר בראש ובראשונה בצעד הפגנתי ובמהלך שנועד להעביר מסר לשלטונות. לדברי אחד מהם, הבקשה בסופו של דבר צריכה להגיע להכרעה של יו"ר הפרלמנט ובהמשך להיות מטופלת מול רשויות אכיפת החוק ואפילו מול המלך, כך שספק אם שחרורו של דקמסה ייצא לפועל.

דקמסה רצח שבע נערות ישראליות מבית שמש ופצע חמש בעת שהיו בטיול בית ספר במובלעת נהריים ב-1997. הוא ירה לעברן שתי מחסניות עד שהיה לו מעצור בנשק וחבריו לעמדה השתלטו עליו. בעקבות הרצח ביקר מלך ירדן חוסיין בבית שמש וביקש סליחה ממשפחות ההרוגות.

מובלעת נהריים שבעמק הירדן הוא שטח של כ-800 דונם בשליטה ירדנית, הנמצא בין נהר הירדן וקיבוץ אשדות יעקב, אשר נחכר על ידי הקיבוץ לתקופה של 25 שנה.

אין זו הפעם הראשונה בה נעשים ניסיונות לקדם את חנינתו של דקמסה השפוט לשבעה מאסרי עולם מצטברים. עד כה במערכת התביעה הירדנית סירבו לקדם את המהלך. ב-2011 הצטרף שר המשפטים הירדני למפגינים שקראו לשחרר את דקסמה בצעד חסר תקדים מצד שר בממשלת ירדן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ