"הדורות הבאים יבחנו את מעשיי בהגינות" |

מובארק בראיון ראשון: מוקדם עדיין לשפוט את מורסי

כתב "אל ווטן" מדווח שהצליח לחדור את מעגל האבטחה ולשוחח עם נשיא מצרים לשעבר, שאמר: "זה סוד העצב שלי - לראות את מצבם של העניים"

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

בראיון ראשון מאז הודח מתפקידו, מגן נשיא מצרים לשעבר, חוסני מובארק, על הנשיא מוחמד מורסי, ואומר כי מוקדם מדי לשפוט את התנהלותו. העיתון אל-ווטן המצרי מדווח שאחד הכתבים הצליח להסתנן אתמול (שבת) מבעד לאבטחה הכבדה ולדבר עם מובארק, .

"הוא נשיא חדש שצריך להתמודד עם משימות קשות בפעם הראשונה, ואל לנו לשפוט אותו עכשיו", אמר מובארק. אל-ווטן הוא עיתון ביקורתי במיוחד כלפי מורסי ותנועת האחים המוסלמים.

מובארק, שכיהן כנשיא מצרים כמעט 30 שנה, אמר כי מצבם הקשה של העניים במדינה גורם לו לעצב רב. הכלכלה המקרטעת, בהשפעת חוסר היציבות הפוליטית, שהרחיקה משקיעים ותיירים, היא לטענתו הגורם למצב רוחו העגום. "זה סוד העצב שלי: לראות את מצבם של העניים", אמר מובארק.

מובארק בבית המשפט, אתמולצילום: אי–פי

עוד אמר הנשיא המודח, כי הוא מודאג מצעדי הצנע שמצרים תחויב ליישם לצורך קבלת הלוואה מקרן המטבע העולמית. כלכלנים תוקפים את מדיניות הכלכלית של עידן מובארק, כי לא ענתה לצרכים של השכבות החלשות. ממשלתו של מורסי הצהירה כי בכוונה לשנות את המדיניות ולתעל את הסיוע הממשלתי למקומות הרצויים. מובארק אמר כי העניים היו בראש מעייניו בזמן קבלת ההחלטות, במיוחד בנושא הסיוע הממשלתי.

"אני חרד למדינה בגלל ההלוואה מקרן המטבע", אמר מובארק, "התנאים שלה מאוד קשים, ועלולים לסכן את כלכלת מצרים בהמשך הדרך. זה יפגע באזרחים העניים ובמעוטי היכולת". כשבאופק הבחירות לפרלמנט שייערכו השנה, עוד לא השלימה ממשלתו של מורסי את ההסכם עם קרן המטבע. מובארק אמר גם כי הוא מודאג מהתערערות הביטחון האישי במדינה, ככל הנראה בהתייחס לעלייה בשיעור הפשיעה, ולארגוני הטרור בסיני.

הנשיא לשעבר בן ה-85 הוסיף: "ההיסטוריה תשפוט ואני עדיין בטוח שהדורות הבאים יבחנו את מעשיי בהגינות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ