צבא סוריה על סף השתלטות מחדש על העיר האסטרטגית קוסייר

כוחות צבא אסד הפציצו את העיר,הקרובה לגבול הלבנוני ולנתיב האספקה של המורדים, בארטילריה כבדה ובמטוסים לצד הכנסת כוחות משוריינים

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

צבא סוריה פתח אתמול במתקפה כוללת על העיר קוסייר שבמחוז חומס, המהווה יעד אסטרטגי חשוב למורדים, הן בזכות קרבתה לגבול הלבנוני ולנתיב האספקה של המורדים מלבנון, והן בזכות השליטה שהיא מאפשרת על הכביש מדמשק לחומס. המתקפה החלה אתמול בשעות הבוקר המוקדמת ולפי עדי ראייה, כוחות צבא אסד הפציצו את העיר בארטילריה כבדה ובמטוסים לצד הכנסת כוחות משוריינים. לפי העדויות, לכוחות הצבא הסדיר סייעו אלפי חיילים של חיזבאללה.

קצין בדרגת קולונל צוטט בערוץ אל מיאדין המזוהה עם המשטר, ואמר כי יחידות הצבא הסורי נעו עד למרכז העיר, השתלטו שוב על היכל העירייה וממשיכים בקרבות בשכונות הצפוניות. לפי הדיווחים, אלפים מתושבי העיר נמלטו ובקרבות נהרגו עשרות חמושים הנמנים עם המורדים. הקרבות נמשכו לאורך כל היום והערב וככל הנראה יימשכו גם בימים הקרובים, בניסיון להשיג הכרעה.

דובר מטעם המורדים הכחיש את הדיווחים מצד הצבא הסורי, לפיהם רוב שכונות העיר נפלו לידי המשטר, וטען כי המורדים מצליחים עד כה להדוף את ניסיונות הטנקים של הצבא לחדור לתוך השכונות הפנימיות בעיר. יחד עם זאת, המורדים הודו כי מדובר בקרבות העזים ביותר שהתנהלו בעיר מאז תחילת המלחמה. המורדים סיפרו כי קצב ירי המרגמות וההפצצות הינו חסר תקדים: "אנו סופרים חמישים פגזים בדקה אחת", אמרו פעילים בעיר בריאיונות שהעניקו לערוצי לוויין ערביים.

צילום: אי–פי

הדיווחים על הקרבות בקוסייר זוכים לכותרות בשל העובדה שהעיר נמצאת במיקום אסטרטגי עבור שני הצדדים, הן המורדים והן הצבא הסדיר. קוסייר נמצאת בצומת מרכזי שממנה ניתן להתחבר כמעט לכל עיר מרכזית בסוריה, מחאלב בצפון, דרך חאמה וחומס ועד דמשק בדרום. עבור המורדים העיר נחשבת לריאה חיונית בשל הקרבה לגבול הלבנוני ולנתיבי אספקת הנשק והעיר הוגדרה כמרכז שממנו יצאו מליציות של המורדים להילחם בצבא הסדיר. החזרת השליטה על העיר לידי משטר אסד תהווה מכה קשה למורדים והוכחה כי הצבא הסורי ממשיך להשיג הישגים בשטח.

על פי הערכות בקרב המורדים, בימים הקרובים תהיה הסלמה בקרבות בכל רחבי המדינה, בראש ובראשונה בניסיון להוריד לחץ מהלוחמים בקוסייר. שני הצדדים ינסו לרשום הישגים בטרם תצא ההודעה הרשמית על התכנסות הוועידה הבינלאומית בעניין סוריה, שצפויה בחודש הבא.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ