בסוריה נמנעים מלייחס את התקיפה לגורם חיצוני

לפחות מעל פני השטח, ההפצצה בלטיקה אינה מעסיקה את הצדדים בסוריה נוכח הלחימה המתמשכת והקשה ברחבי המדינה

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

המשטר בסוריה לא הגיב לאורך סוף השבוע לפרסום בסי־אן־אן שלפיו חיל האויר הישראלי הוא שתקף בסוף השבוע שעבר בנמל לטקיה, ודובריו המשיכו להימנע מלייחס את התקיפה לגורם חיצוני.

זאת, אף על פי שבשבוע שעבר ציטט עיתון אל־אחבאר הלבנוני קצין בכיר בצבא סוריה שטען כי עוצמת הפיצוצים מעידה על יכולת צבאית מתקדמת מאוד שאינה מתאימה ליכולות של המורדים. הקצין אמר את הדברים על רקע

דיווחים באתרים המזוהים עם צבא סוריה החופשי שנטלו אחריות להתקפה.

לוחם מצבא המורדים בעיר חאלבצילום: אי–פי

לפחות מעל פני השטח, ההפצצה בלטיקה אינה מעסיקה את סוריה - הן את המשטר והן את המורדים. זאת לנוכח הלחימה המתמשכת והקשה ברחבי המדינה שמציינת רמדאן שלישי תוך כדי קרבות עקובים מדם.

בימים האחרונים התמקדו הדיווחים בכלי התקשורת המקומיים בחילופי האש ובמלחמה בין המורדים לבין עצמם על רקע הירצחו של קצין בכיר בצבא סוריה החופשי, כמאל חמאמי, אחד ממפקדי השטח של הארגון באזור אדלב. בצבא סוריה החופשי האשימו בחיסול את הארגון הסלפי ג’בהת אנסרה, הנחשב לשלוחה של אל־קאעדה. המוקד הסורי לזכויות אדם דיווח כי קרבות עזים התנהלו בין חמושים משני הארגונים, ובכירי צבא סוריה החופשי תבעו את הסגרת הרוצחים וסילוק חברי הארגון מאדמת סוריה. בכירים בארגוני הסלפים הצהירו אתמול כי מאות רבות של חמושים בעלי אזרחויות ערביות וזרות אחרות נוהרים לסוריה דרך הגבול הטורקי ומצטרפים לשורות המורדים, רובם לארגון ג'בהת אנסרה. נור א־דין אל־חלבי, אחד ממפקדי הארגון באזור חאלב, אמר כי 1,200 מתנדבים חצו בימים האחרונים את הגבול הטורקי והצטרפו לשורות המורדים בחאלב, בדמשק ובדרעא.

התבטאויות אלה עלולות לפגוע במורדים שנלחמים בימים אלה על תמיכת המערב, שכן סיבת ההתמהמהות של ארצות הברית ומדינות אירופה בהעברת נשק מתקדם למורדים מיוחסת לחששן כי הוא יגיע לאותם גורמים חיצוניים שאינם סרים למרותם של מפקדי צבא סוריה החופשי.

בשבוע שעבר אמנם הודיע מפקד צבא סוריה החופשי, גנרל סלים אדריס, כי כוחותיו קיבלו נשק חדיש שבאמצעותו תקפו יותר מ-90

טנקים ונגמ”שים של צבא אסד. אולם דוברים של האופוזיציה מעידים כי עד היום לא הצליחו להשיג יתרון בלחימה, בשל היעדר סיוע חיצוני מספיק וכן מדווחים כי בכל יום שחולף מחזקים הארגונים הסלפים המזוהים עם אל־קאעדה את עמדותיהם על אדמת סוריה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ