שיירה של חיזבאללה נפגעה ממטען צד בלבנון; שני פעילים של הארגון נפגעו

שניים מאנשי הארגון השיעי נפצעו בפיצוץ, ולפי הערכות מדובר בשומרי ראש של בכיר בחיזבאללה. לאחר הפעלת המטען נפתחה אש מנשק קל

ג'קי חורי ואי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי ואי-פי

מטען צד פגע היום (שלישי) ברכב שטח שבו נסעו חברי חיזבאללה ליד מעבר גבול מרכזי על כביש ביירות-דמשק. גורם במשטרה הלבנונית מסר כי שני בני אדם לפחות נפגעו בפיצוץ. נראה שהרכב היה חלק משיירה של כלי רכב של הארגון השיעי שהיו בדרכם לסוריה. בנוסף, נאמר כי נפתחה אש מנשק קל לעבר המכוניות.

שני הנפגעים הועברו באמבולנסים של חיזבאללה לבית חולים בביירות. הפיצוץ התרחש בכביש הראשי ליד העיירה מג'דל ענג'ר, כקילומטר וחצי ממעבר הגבול מסנע. אנשי חיזבאללה נוהגים להשתמש בכביש הזה באופן תדיר בדרכם לבירת סוריה.

סוכנות ידיעות ממשלתית בלבנון דיווחה כי שני הגברים שנפצעו הם חוסיין עלי בדיר ופאדי עבד אל-קרים. בכלי תקשורת אחרים נטען כי ייתכן שהשניים היו שומרים ראש לבכיר חיזבאללה שנסע בשיירה. גורמי ביטחון לבנוניים העריכו כי המטען הופעל מרחוק. 

"אל-מנאר", ערוץ הטלוויזיה של הארגון השיעי, לא דיווח על הפיצוץ, ודובר של חיזבאללה אמר כי אין לארגון מידע על התקרית. הלוחמים השיעים מלבנון מילאו תפקיד מפתח בהישגים האחרונים של כוחות אסד בכיבושה מחדש של העיר קוסייר, הנמצאת ליד הגבול עם לבנון, שהייתה בידי המורדים במשך יותר משנה. כמו כן, לפי עדויות לוחמי חיזבאללה מסייעים לכוחות הסוריים במערכה בחומס.

זה האירוע האחרון בשרשרת של תקיפות נגד מטרות חיזבאללה בשטח לבנון. לפני שבוע פיצוץ עז הרעיד את הדאחיה, הרובע הדרומי של ביירות הנחשב למעוז הארגון השיעי. בפיצוץ המכונית הממולכדת במקום נפצעו 53 בני אדם.

ככל שמעורבות חיזבאללה בנעשה בסוריה גוברת, כך גם פעולות התגמול נגד אנשי הארגון. בפברואר האחרון פורסם סרטון של פעולה דומה נגד שיירה של חיזבאללה בסוריה. גם אז הופעל מטען נגד המכוניות, ונורתה אש מנשק קל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ