הארץ

לפחות 42 בני אדם נהרגו בצהריים (שישי) ויותר מ-400 נפצעו בשני פיצוצים שאירעו בהפרש של דקות ספורות זה מזה מחוץ לשני מסגדים בעיר טריפולי שבצפון לבנון - כך מסר שר הבריאות של לבנון, חסן עלי חליל. אתר החדשות הלבנוני "דיילי סטאר" דיווח כי הפיגועים אירעו ב-13:30 בזמן שהמתפללים יצאו מהמסגדים בתום תפילות יום השישי.

בדיווחים בתקשורת נמסר כי מדובר במכוניות תופת שהוצבו ליד המסגדים. מקור אמר לאתר כי מניין הנפגעים צפוי להיות גבוה הרבה יותר.

הפיצוץ הראשון אירע מחוץ למסגד א-תקווה בכיכר אבו-עלי, שבו דרש השייח הסלפי סאלם א-רפי, מתנגד חריף למשטרו של נשיא סוריה, בשאר אסד. טרם נמסרו פרטים על מצבו. דקות ספורות לאחר מכן אירוע פיצוץ נוסף, סמוך למסגד א-סלאם ברחוב מראד.

עשן מיתמר ליד אחד המסגדים בטריפולי, היוםצילום: אי-אף-פי

א-רפי ידוע בתור מתנגד חריף לחיזבאללה השיעי, וקרא בעבר לצעירים סונים להילחם בשורות האופוזיציה בסוריה. בטלוויזיה הלבנונית שודרו תמונות שבהן נראו מכוניות בוערות עם חלונות שבורים ואנשים רצים ברחובות עם פצועים בידיהם. על הקרקע אפשר היה לראות גופות רבות.

בטריפולי גרים 200 אלף בני אדם, והיא העיר השנייה בגדולה בלבנון. כמו כן, היא מוקד למתיחות בין-עדתית מאחר שגר בה מיעוט עלאווי בלב רוב סוני. לפני שבוע נהרגו עשרות בני אדם בפיצוץ מכונית ממולכדת ברובע שיעי בביירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ